Aktualności

20-22 marca 2015 r.

Przełom IV i V tygodnia Wielkiego Postu, był dla naszej Parafii czasem świętych rekolekcji. Rozważania rekolekcyjne wygłosił. Ks. Zbigniew Suchy. Głównym tematem była  postać Jonasz, którego Pan posłał głoszenie nawrócenia mieszkańcom Niniwy. Za wygłoszone słowo składamy Bóg zapłać. 

19 marca 2015 r.

W dniu dzisiejszym dzieci klasy II, które przygotowują się do I Komunii Świętej, otrzymały książeczki. Niech św. Józef wyprasza im i ich rodzinom Boże błogosławieństwo. 

 

   .::zobacz zdjęcia::.

15 marca 2015 r.

Dzisiejsza - IV Niedziela Wielkiego Postu -  nabrała szczególnego charakteru dzięki świętowaniu imienin ks. Zbigniewa Nowaka. Drogiemu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych.

 

                                .::zobacz zdjęcia::.

9-10 marca 2015 r.

Początek drugiego tygodnia marca, był przepełniony czasem modlitwy i rozważań rekolekcyjnych , skierowanych do dzieci i młodzieży z Giedlarowej. Rekolekcje szkolne prowadził ks. Krzysztof żyła – z-ca moderatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży diec. przemyskiej. Niezwykłą atrakcją był występ chrześcijańskiego zespołu artystycznego Full Power Spirit. Niech czas rekolekcji wyda w uczestnikach jak największe owoce. 

 

                                                            .::zobacz zdjęcia::.

7 marca 2014 r.

Dziś, na hali ZS w Giedlarowej, odbył się Dekanalny Turniej Ministrantów w pikę halową. Nasze drużyny zajęły następujące miejsca: Gimnazjum - II, Szkoła Podstawowa - V. Gratulujemy i życzymy rozwoju talentów. 

 

                                                             .::zobacz zdjęcia::.

28 lutego 2015 r.

Dzisiejszy dzień dla młodzieży z trzecich klas gimnazjum łączył się z darem przyjęcia sakramentu bierzmowania. Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Gwizdowie. Szafarzem sakramentu był Ks. Bp Marian Rojek. W sumie do bierzmowania przystąpiło 62 kandydatów (16 z Gwizdowa i Biedaczowa, 46 z Giedlarowej). W imieniu bierzmowanych i ich rodzin dziękujemy Ks. Biskupowi za posługę. Samym zaś bierzmowanym życzymy rozwoju relacji z Duchem Świętym i rozwijania w sobie otrzymanych darów. 

                                                           .::zobacz zdjęcia::.

28 lutego 2015 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z Giedlarowej udały się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu było kino, gdzie dzieci obejrzały bajkę. Później wszyscy udali się na posiłek. Na końcu zwiedziliśmy Katedrę w Rzeszowie.

  .::zobacz zdjęcia::.

26 lutego 2015 r.

26 lutego 2015 r. w Gimnazjum nr 1 w Łańcucie odbył się II etap Olimpiady o Wielkich Polakach. W tym roku głównym bohaterem jest św. abp Zygmunt Szczęsny Feliński. W konkursie brali udział uczniowie Zespołu Szkół w Giedlarowej, zajmując wysokie miejsca. Aleksandra Suszyło zajęła pierwsze miejsce, a Mateusz Wylaź trzecie. Gratulujemy i życzymy sukcesów w III etapie.

                                                           .::zobacz zdjęcia::.

18 lutego 2015 r.

Dziś obchodzimy Popielec. Środa Popielcowa, to pierwszy dzień Wielkiego Postu, trwającego aż do Triduum Paschalnego. W Środę Popielcową katolików obowiązuje ograniczenie się do spożycia trzech posiłków – jednego do syta, i dwóch skromnych. W Polsce, w tym dniu, przyjął się zwyczaj posypywania głów popiołem. Obrzęd ten, zapoczątkowany już we wczesnym średniowieczu, symbolizuje skruchę oraz gotowość do pokuty, a jednocześnie przypomina o przemijaniu życia doczesnego.

                                                           .::zobacz zdjęcia::.