Aktualności

27 lipca 2015 r.

W dniu dzisiejszym prawie 100 - osobowa grupa młodzieży i opiekunów z naszej parafii odbyła wyprawę na spływ kajakowy. Celem była rzeka Wieprz na Roztoczu. Całość trasy wyniosła prawie 30 km. Wszyscy uczestnicy wycieczki dzielnie pokonali dystans. Gratulujemy! 

 

                                                              .::zobacz zdjęcia::.

28 czerwca 2015 r.

Dzisiejsza niedziela miała charakter szczególnie podniosły. Na uroczystej sumie świętowaliśmy imieniny proboszcza ks. Jana Balickiego . Dostojnemu Solenizantowi życzymy Błogosławieństwa  Chrystusa Najwyższego Kapłana, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy, satysfakcji z posługi i zdobywania świętości w codzienności. Szczęść Boże. Także dziś kolejny rok formacji zakończyły rodziny Domowego Kościoła. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie przez cały rok.

                                                           .::zobacz zdjęcia 1::.

                                                           .::zobacz zdjęcia 2::.

25-26 czerwca 2015 r.

Ostatnie dni  czerwca związane są z zakończeniem roku szkolnego. W czwartek wieczorem uroczyste zakończenie przeżywali uczniowie trzecich klas gimnazjum, którzy pożegnali się z Zespołem Szkół w Giedlarowej. Natomiast w piątek rano świadectwa odebrali młodsi uczniowie. Obie uroczystości poprzedziła Eucharystia odprawiana w intencji dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

 

                                                            .::zobacz zdjęcia 1::.

                                                            .::zobacz zdjęcia 2::.

22 czerwca 2015 r.

W dniu dzisiejszym w GOK-u w Giedlarowej została zorganizowana gala szkolna "Najlepsi z najlepszych". Na uroczystości uhonorowano i nagrodzono najzdolniejszych uczniów Zespołu Szkół w Giedlarowej. Uczniom i rodzicom gratulujemy wspaniałych sukcesów i życzymy kolejnych. 

 

                                                            .::zobacz zdjęcia::.

11 czerwca 2015 r.

Dzisiaj kończy się oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wokół Kościoła odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski, a Jezus we własnej Osobie spaceruje naszymi ulicami lub wokół Kościoła. 

Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. 

 

                                                           .::zobacz zdjęcia::.

7 czerwca 2015 r.

Na sumie została odprawiona Msza Święta Prymicyjna, której przewodniczył ks. Paweł Tołpa z Gwizdowa. Ks. Neoprezbiter przez trzy lata chodził do gimnazjum w Giedlarowej. Okolicznościową homilię wygłosił ks. kanonik Zbigniew Nowak, który był katechetą ks. Pawła. Ks. Neoprezbiterowi życzymy mocy Ducha Świętego na drodze kapłańskiej.

 

                                                          .::zobacz zdjęcia::.

4 czerwca 2015 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zgromadziła na uroczystej sumie o godz. 10:00 mnóstwo parafian i gości. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udali się na tradycyjną procesję ulicami Giedlarowej. W tym roku trasa biegła w kierunku Grodziska, następnie przez drogę koło p. sołtysa i wracała szosą od stacji paliw do kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za przepiękną pogodę, a ludziom za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie drogi, organizację procesji i pobożny udział. Po południu 150-osobowa grupa z Giedlarowej udała się na koncert  "Jednego serca, jednego ducha" do Rzeszowa.

                                                        .::zobacz zdjęcia 1::.

                                                        .::zobacz zdjęcia 2::.

2 czerwca 2015 r.

W dniu dzisiejszym odbył się turniej ministrantów z gimnazjum na orliku. Mimo wielkiego zaangażowania, naszym chłopakom nie udało się zdobyć pierwszego miejsca. Turniej wygrali ministranci z Wysokiej Łańcuckiej. Gratulujemy!

 

                                                        .::zobacz zdjęcia::.

25-30 maja 2015 r.

25 maja rozpoczęliśmy wycieczkę szkolną na Chorwację i do Medjugorie. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Trogir, Split i chorwackie "Lourdes", gdzie została odprawiona Msza Święta. Wieczorem przyjechaliśmy na miejsce noclegowe w Medjugorie. Następnego dnia udaliśmy się do Mostaru. Później cała grupa przejechała nad wodospady Kravice. W kolejnym dniu zwiedziliśmy przepiękny Dubrownik nazywany "perłą Adriatyku" i wypoczęliśmy na pobliskiej plaży. Ostatni dzień był przeznaczony na dokładne zwiedzenie okolicy Medjugorie. Wczesnym rankiem przeżyliśmy nabożeństwo Drogi krzyżowej, później wspięliśmy się na górę objawień. Wieczorem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Cała wycieczka przebiegła bezpiecznie i szczęśliwie. Pogoda była fantastyczna, a wrażenia niezapomniane. Dziękujemy wszystkim sponsorom i dobroczyńcom. 

                                                      .::zobacz zdjęcia 1::.

                                                      .::zobacz zdjęcia 2::.

                                                      .::zobacz zdjęcia 3::.

                                                      .::zobacz zdjęcia 4::.