Aktualności

10-12 kwietnia 2015 r.

W ostatnich dniach Oktawy Wielkiej Nocy przeżyliśmy Rekolekcje Ewangelizacyjne pod hasłem: Spotkanie ze Zmartwychwstałym. Rekolekcje prowadził ewangelizator Witek Wilk z rodziną. Spotkania odbywały się w kościele i szkole. W rekolekcjach zamkniętych (w szkole) wzięło udział ok. 600 osób. Dziękujemy Bogu za otrzymane łaski i czekamy na ich trwałe owoce. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu rekolekcji składamy Bóg zapłać. 

                                                                  .::zobacz zdjęcia1::.

                                                                  .::zobacz zdjęcia2::.

                                                                  .::zobacz zdjęcia3::.

5 kwietnia 2015 r.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Tymi słowami zostaliśmy przywitani w kościele na uroczystej Rezurekcji, która rozpoczęła się o godz. 6:00. Mszy przewodniczył ks. Kanonik, a słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz. Szczególnego charakteru uroczystościom nadała parada Turków z Giedlarowej.

 

                                                              .::zobacz zdjęcia::.

 

4 kwietnia 2015 r.

Od godz. 9:00 rozpoczęły się obrzędy poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.  Błogosławieństwa odbyły się w kościele oraz w wyznaczonych miejscach naszej parafii. Jak co roku niezawodną pomoc okazali młodzieńcy trzymający straż przy Bożym grobie. Niech poświęcone pokarmy przyczynią się do budowania pełnej radości jedności przy domowym stole.O godz. 19:00 rozpoczęliśmu Liturgię Wigilii Paschalnej. Na uroczystość przybyło wielu parafian oraz gości. W sposób szczególny liturgię przeżyły dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, które odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego. 

 

                                                             .::zobacz zdjęcia::.

 

3 kwietnia 2015 r.

Zgodnie z tradycją, w Wielki Piątek prowadzona była adoracja Pana Jezusa przy Ciemnicy. O godz. 10:00 odbyło się nabożeństwo Drogi krzyżowej, o 15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia wraz z nowenną przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. O godz. 18:00 odprawione zostało główne nabożeństwo adoracji krzyża. Wzięło w nim udział mnóstwo parafian. Po zakończeniu liturgii Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Bożego grobu i tam kontynuowano adorację. O 22:00 odśpiewaliśmy Gorzkie żale. 

 

                                                            .::zobacz zdjęcia::.

2 kwietnia 2015 r.

W dniu dzisiejszym 45 osobowa grupa ministrantów i  lektorów z naszej parafii udała się do Przemyśla na Mszę Krzyżma, aby tam przyjrzeć się tajemnicy kapłaństwa. Potem cała grupa udała się do seminarium duchownego na poczęstunek. 

 

                                                            .::zobacz zdjęcia::.

 

 

Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy obchody świętego czasu Triduum Paschalnego. Dziś w sposób szczególny dziękowaliśmy Chrystusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa.  Bóg zapłać za życzliwość  i pamięć. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, przy której rozpoczęła się adoracja. Także dziś wspominaliśmy 10. rocznicę śmierci Jana Pawła II.

                                                             .::zobacz zdjęcia2::.

 

27-29 marca 2015 r.

W ostatnich dniach marca, młodzież z naszej parafii w liczbie 110 osób udała się do Brzozowa na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Nasi Parafianie nocowali w Zespole Szkół w Przysietnicy. W miejscowym kościele brali też udział w piątkowym nabożeństwie. W sobotę całą grupa udała się do Brzozowa na spotkanie z cyklu Dumni z Ewangelii. Wieczorem w Bazylice młodzież przeżyła adorację krzyża pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa. W Niedzielę Palmową, młodzie, którzy przyjechali z różnych stron naszej Archidiecezji, zebrali Siena brzozowskim rynku, aby tam pod przewodnictwem naszych Pasterzy oddać cześć Boga na uroczystej Eucharystii. 

 

                                                          .::zobacz zdjęcia1::.

                                                          .::zobacz zdjęcia2::.

                                                          .::zobacz zdjęcia3::.

19 marca 2015 r.

W dniu dzisiejszym dzieci klasy II, które przygotowują się do I Komunii Świętej, otrzymały książeczki. Niech św. Józef wyprasza im i ich rodzinom Boże błogosławieństwo. 

 

   .::zobacz zdjęcia::.

15 marca 2015 r.

Dzisiejsza - IV Niedziela Wielkiego Postu -  nabrała szczególnego charakteru dzięki świętowaniu imienin ks. Zbigniewa Nowaka. Drogiemu solenizantowi życzymy wielu łask Bożych.

 

                                .::zobacz zdjęcia::.

9-10 marca 2015 r.

Początek drugiego tygodnia marca, był przepełniony czasem modlitwy i rozważań rekolekcyjnych , skierowanych do dzieci i młodzieży z Giedlarowej. Rekolekcje szkolne prowadził ks. Krzysztof żyła – z-ca moderatora Ruchu Apostolstwa Młodzieży diec. przemyskiej. Niezwykłą atrakcją był występ chrześcijańskiego zespołu artystycznego Full Power Spirit. Niech czas rekolekcji wyda w uczestnikach jak największe owoce. 

 

                                                            .::zobacz zdjęcia::.