Festyn "Na św. Michoł"

W niedzielę 25 września Mszą Świętą o godzinie 14.30 rozpoczął się festyn "Na św. Michoł" przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Giedlarowej. W programie przewidziano występy zespołów tanecznych, teatru plenerowego oraz wiele innych atrakcji. Galeria zdjęć dostępna tutaj.

Pielgrzymka do Komborni i Jaślisk 2016

24 wrzesnia 2016 roku uczestniczyliśmy w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca w Komborni.

Najpierw pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala było nabożeństwo do "Siedmiu Boleści NMP" a następnie uroczysta Msza święta dziękczynna za wszystkich, którzy należą do Róż Różańcowych w parafiach i za tych, którzy się modlą na różańcu.

Po zakończeniu uroczystości w Komborni odwiedziliśmy Sanktuarium MB Królowej Nieba i Ziemi w Jaśliskach, aby przekroczyć BRAMĘ MIŁOSIERDZIA. Tutaj pod przewodnictwem ks. Sebastiana Picura - wikariusza tejże parafii uczestniczyliśmy w nabożeństwie do Miłosiedzia Bożego, aby zyskać odpust Jubileuszowy.

W pielgrzyce uczestniczyło 20 osób pod przewodnictwem ks. proboszcza.

Pielgrzymka - Sanktuaria Europy 26.06 - 5.07.2017 r.

Rozpoczęcie roku formacji

Po wakacyjnej przerwie rozpoczęły swoje spotkania grupy formacyjne działające przy naszej Parafii: Liturgiczna Służba Ołtarza, Ruch Apostolstwa Młodzieży, Akcja Katolicka, Odnowa w Duchu Świętym, Męskie Plutony Różańca, Parafialny Zespół Caritas oraz Domowy Kościół. Wszystkim życzymy obfitości darów Ducha Świętego w podejmowanych inicjatywach.

PIELGRZYMKA 2016

PIELGRZYMKA DO   MEDJUGORJE

30 wrzesień - 7 październik 2016

Pielgrzymkę organizuje Odnowa w Duchu Świętym "Któż jak Bóg" w Giedlarowej poprzez

BIURO TURYSTYCZNO-PIELGRZYMKOWE MAGNIFICAT Z RZESZOWA

Program pielgrzymki DO MEDZIUGORJA:

1 dzień: piątek 30 września 2016

- godz. 8:00 – Msza święta w kościele w Giedlarowej

i wyjazd pielgrzymów przez Słowację, Węgry,  Chorwację do Bośni i Hercegowiny. Wyżywienie w drodze we własnym zakresie

2 dzień: 1 października - sobota
 - Przyjazd do Medziugorja w godz. porannych. - Zakwaterowanie i odpoczynek, Obiad

- Uczestnictwo w nabożeństwie wieczornym.

W pozostałe dni:

- Codzienny wspólny różaniec, wieczorna Msza św.
  i nabożeństwo międzynarodowe.

- Wspólna Droga Krzyżowa na Kriżevac.

- Wspólne wejście na Podbrdo (Górę objawień).

- Spotkanie z Widzącymi i ojcami franciszkanami: o. Jozo Zovko.

- Spotkania w Oazie Pokoju, Cennacolo.

- Czwartek – 6 października

- Wyjazd z Medziugorja po śniadaniu przez Chorwację, Węgry, Słowację

Po drodze:
- Krótki pobyt nad Adriatykiem – Makarska Riviera

- Piątek: 7 października przyjazd do Giedlarowej

Koszt:

-  450 zł:  przejazd autokarem klasy LUX, ubezpieczenie NW. KL., opieka duszpasterska, opieka pilota, wyjazd nad morze adriatyckie (Makarska Riviera).

-  140 euro:  5 noclegów w pensjonacie w centrum Medziugorja, 5 śniadań, 5 obiadów, opłatę tłumacza.

W cenie zawarty jest podatek VAT, niezbędne ubezpieczenia, wszystkie  wyjazdy do znaczących miejsc Medziugorja

Uwagi praktyczne:

Należy zabrać ze sobą: Dowód Osobisty lub Paszport,

niezbędne leki, małą poduszkę, (potrzebną tylko w autobusie ), nakrycie głowy (ochrona przed słońcem), małe składane krzesełko, suchy prowiant na drogę.

W Medziugorja kupujemy za euro, dolary a w niektórych sklepach za złotówki, należy również zabrać małe radio UKF ze słuchawkami, o częstotliwości odbierania 86-108 Mhz (w celu odbierania polskiego tłumaczenia mszy, adoracji, spotkań ze znaczącymi osobistościami Medziugorje) – większość telefonów komórkowych posiada radio, ale trzeba mieć słuchawki

Zobacz film o Medjugorie

Pamiętajmy: jest to PIELGRZYMKA - REKOLEKCJE W DRODZE

Dożynki parafialne 15 sierpnia 2016 r.

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Mszy Świętej o godzinie 11.00 przeżywaliśmy Dożynki Parafialne. Wspólnie dziękowaliśmy za tegoroczne plony i Boże błogosławieństwo.

Nabożeństwo fatimskie

13 lipca tradycyjnie odbyło się Nabożeństwo fatimskie. Połączone było z montarzem słowno - muzycznym na temat Bożego Miłosierdzia, przygotowanym przez GOK i Zespół Folklorystyczny "Folusz". Więcej tutaj>>

Pielgrzymka LSO do Przemyśla

25 czerwca miała miejsce pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Przemyśla. Podczas uroczystości ks. bp Stanisław Jamrozek ustanowił ceremoniarzy i pobłogosławił nowych lektorów. Wśród nich z naszej wspólnoty znaleźli się: Mateusz Pysz, Adam Wielgosz, Mateusz Wylaź i Dominik Kwiatek - ceremoniarze oraz Łukasz Tudryn - lektor. Tytuł Ministranta Roku otrzymał Mateusz Pysz. Po powrocie z pielgrzymki odbyło się wspólne ognisko oraz wręczenie nagród ministrantom, którzy najlepiej wywiązywali się z obowiązków w drugim semestrze roku szkolnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zakończenie roku szkolnego

W piątek 24 czerwca na Mszy Świętej o godzinie 8.00 zebrała się cała społeczność Zespołu Szkół w Giedlarowej, by podziękować Bogu za wszelkie łaski i błogosławieństwo w całym roku szkolnym. Była to także okazja do złożenia życzeń czcigodnemu Solenizantowi, ks. Proboszczowi przez przedstawicieli dzieci i młodzieży. Pozostałe grupy duszpasterskie uczyniły to na Mszy Świętej wieczornej.