Aktualności

Uroczystość Chrystusa Króla

Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne Akcji Katolickiej. W naszej parafii to także dzień uroczystego przyjęcia kandydatów do grona ministrantów. 

 

15 listopada 2015 r.

Dzisiaj w naszym kościele odbył się koncert znanego artysty i kompozytora Roberta Grudnia. Częścią występu była prezentacja możliwości organów po niedawnym generalnym remoncie.

 

 

 

11 październik 2015 r. - Dzień Papieski

 

Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Z tej okazji gościmy zespół Sarz-Voice z Nowej Sarzyny, który swoim śpiewem uświetnianaszą uroczystość. 

 

 
 
 

1 październik 2015 r.

Dziś rozpoczęliśmy miesiąc październik tradycyjnie związany z modlitwą różańcową. W naszej świątyni można zobaczyć ekspozycję różańców wykonanych przez dzieci na konkurs. Mszę Świętą ubogacił występ scholi Archaniołki. Wszystkich zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę.

 

 

 

29 września 2015 r.

W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy naszą Uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Zbiegła się ona z jubileuszem 50-lecia święceń kapłańskich tutejszego rodaka, ks. Antoniego Pawula. Dostojnemu jubilatowi życzymy raz jeszcze obfitości Bożych darów i łask na dalsze lata posługiwania Kościołowi.

 

27 września 2015 r.

Jarmark Kulturalny "Na Michała"

Częścią dzisiejszego świętowania był Jarmark Kulturalny "Na Michała" oraz III Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej. Organizatorami oprócz naszej Parafii byli Wójt Gminy Leżajsk i GOK w Giedlarowej.

Rozpczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 15.00, celebrowaną przez ks. Proboszcza, który w homilii przybliżył znaczenie Uroczystości Odpustowych w życiu parafii.

 

Na dalszą część uroczystości złożyły się:

- występy artystyczne i kabaretowe ( m.in. wystąpi Zespół Pieśni Biesiadnej Jagiellanie z Jagiełły, Zespół Tańca Ludowego Zagrodzianie z Brzózy Królewskiej, Zespół Maraton Boogie),

- występy biesiadne zespołów śpiewaczych z terenu gminy,
- festyn i zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu TOXIC.

 

 

8 września 2015 r.

Po wakacyjnej przerwie rozpoczął się nowy rok formacji w grupach duszpasterskich.

W niedzielę 6 września na Mszy Świętej zebrały się rodziny należące do Kręgów Domowego Kościoła. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz.

Swoje spotkanie modlitewne miała też młodzież. W poniedziałek zgromadziła się na Mszy Świętej, a później przy ognisku.

Wszystkim zaangażowanym w życie parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i jak najlepszych owoców podejmowanych inicjatyw.

23 sierpnia 2015 r.

Na dzisiejszej sumie pożegnaliśmy ks. Sebastiana Picura, który przez ostatnie dwa lata pełnił posługę w naszej parafii. Ks. Sebastian wyraża modlitewne podziękowania za piękny czas przeżyty w Giedlarowej i zaprasza do Jaślisk - nowej parafii. Bóg zapłać!!!

 

                                                               .::zobacz zdjęcia::.

 

16 sierpnia 2015 r.

Dzisiejsza niedziela była połączona z obchodami jubileuszu 20-lecia Zespołu FOLUSZ z Giedlarowej. Na Mszy Świętej modliliśmy się za wszystkich założycieli oraz członków zespołu. Dziękujemy za zaangażowanie w podtrzymywanie pięknej tradycji i rozwój kultury. 

 

                                                              ..::zobacz zdjęcia::.