Finał Olimpiady o Wielkich Polakach

5 kwietnia w Markowej odbył się finał Olimpiady o Wielkich Polakach. W tym roku tematem przewodnim było życie i męczeńska śmierć rodziny Ulmów. W zmaganiach wzięło udział prawie trzydziestu uczesników. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Duszyńska, która zajęła 3 miejsce oraz Faustyna Płoszaj - miejsce 5. Serdecznie gratulujemy. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji przemyskiej.

Turniej ministrantów w piłce halowej

2 kwietnia na terenie Zespołu Szkół odbył się turniej piłki halowej dla ministrantów archiprezbiteratu łańcuckiego. Wzięło w nim udział 17 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce i awans do finału wywalczyła drużyna z parafii o.Bernardynów z Leżajska, a w grupie starszej gospodarze - drużyna z Giedlarowej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA 2016

W dniach 3-9 kwietnia 2016 r. Kościół w Polsce przeżywa 72. Tydzień Miłosierdzia.

Tym razem przebiega on pod hasłem nawiązującym do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia: "Miłosierni jak Ojciec".

W Święto Miłosierdzia,

na rozpoczęcie TYGODNIA MIŁOSIERDZIA

został poświęcony nowy obraz Jezusa Miłosiernego

ufundowany przez jedną z rodzin naszej parafii.

Fundatorom składamy serdeczne Bóg zapłać

Triduum Paschalne

W dniach od 24 do 27 marca obchodziliśmy Triduum Paschalne, pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. W Wielki Czwartek delegacja Służby Liturgicznej uczestniczyła we Mszy Świętej Krzyżma w Przemyślu. Wielkanocne świętowanie tradycyjnie ubogaciła Straż Grobowa - Turki uroczystą paradą.

Rekolekcje szkolne 2016 r.

W dniach od 17 do 18 marca trwały Rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży Zespołu Szkół w Giedlarowej. Prowadził je ks. Wiktor Florek.

"Jezu ufam Tobie" - spektakl

W środę 9 marca po Mszy Św. wieczornej w kościele odbył się występ krakowskiego artysty Krzysztofa Bigaja zatytułowany „Jezu ufam Tobie”. Spektakl inspirowany jest między innymi „Dzienniczkiem” św. siostry Faustyny, porusza wiele ważnych problemów obecnych w życiu współczesnej młodzieży, jak i dorosłych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie artysty.

Konkurs Biblijny - etap dekanalny

W dniu 2 marca na terenie Zespołu Szkół w Giedlarowej odbył się II etap Konkursu Biblijnego dla szkół podstawowych. Do grona laureatów i jednocześnie uczestników finału zakwalifikował się uczeń klasy 6B - Jan Walawender. Serdecznie gratulujemy.

Zaprzysiężenie Rady Paradialnej

W niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00 Miało miejsce zaprzysiężenie nowej Rady Parafialnej. Wszystkim nowo wybranym Radnym życzymy owocnej pracy i Bożego błogosławieństwa.

Olimpiada o Wielkich Polakach

W dniu 9 lutego w Gimnazjum nr 1 w Łańcucie odbył się II etap Olimpiady o Wielkich Polakach dla archiprezbiteratu łańcuckiego. W tym roku tematem była historia życia i męczeństwa rodziny Ulmów z pobliskiej Markowej. W zmaganiach konkursowych brało udział prawie 140 osób.

Reprezentanci naszej szkoły zajęli odpowiednio:

1 miejsce - Kamila Duszyńska

3 miejsce - Faustyna Płoszaj