Aktualności

14 grudnia 2014 r.

Trzecia niedziela Adwentu, niedziela radości była ubogacona wymownym znakiem, jakim było poświęcenie nowego obrazu św. Jana Pawła II. Obraz namalowali artyści z Lwowa, ramę zaś wykonali stolarze z Giedlarowej. Obraz jest darem ks. proboszcza Jana Balickiego, jako wyraz wdzięczności za 30 lat posługi kapłańskiej. Św. Janie Pawle II - módl się za nami. 

 

                                                                   .::zobacz zdjęcia::.

8 grudnia 2014

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP była okazją po pogłębienia pobożności maryjnej w perspektywie jej wolności od grzechu. Również w tym dniu dzieci klasy II, które przygotowują się do I Komunii Świętej przyjęły medaliki NMP. Niech Niepokalanie Poczęta chroni je i zawsze prowadzi do Chrystusa. 

 

                                                                    .::zobacz zdjęcia::.

5 grudnia 2014 r.

W dniu dzisiejszym naszą parafię odwiedził niezwykły gość, którego szczególnie oczekiwały grzeczne dzieci. Św. Mikołaj spotkał się najpierw z młodszym RAM-em, później poświecił czas młodzieży. Dziękujemy za upominki i zapraszamy za rok!

 

                                                                    .::zobacz zdjęcia::.

26-28 listopada 2014 r.

Ostatnie dni listopada na zawsze pozostaną w pamięci uczestników rekolekcji przez bierzmowaniem, które odbyły się w Jarosławiu... Dlaczego??? Zapytajcie ich sami...  

 

            .::zobacz zdjęcia::.

15 listopada 2014 r.

W dniu dzisiejszym zostało przeprowadzone pierwsze spotkanie z cylku "Kurs lektora". Wspomniany kurs jest inicjatywą, która ma pomóc starszym ministrantom odkryć piękno załębiania się w karty Pisma Świętego oraz poprawnego czytania słowa Bożego podczas celebracji liturgicznych. Ćwiczenia z poprawnej wymowy prowadziła polonistka p. Małgorzata Bucior. W kursie uczestniczyło 50 ministrantów z całego dekanatu. Kolejne spotkanie odbędą się 24.01.2015 w Leżajsku, 07.03.2015 w Giedlarowej oraz 25.04.2015 w Leżajsku. Ostatnie spotkanie będzie połączone z ceremonią mianowania nowych lektorów. 

 

                                                                    .::zobacz zdjęcia::.

10 listopada 2014 r.

W dniu dzisiejszym  90-osobowa grupa dzieci z Giedlarowej wraz z rodzicami udała się na wycieczkę do Rzeszowa. Najpierw poszliśmy do kina na film "Pinokio", następnie udaliśmy się na posiłek, a na końcu zwiedziliśmy centrum Rzeszowa. 

 

                                                                    .::zobacz zdjęcia::.

9 listopada 2014 r.

Dziś obchodziliśmy 96. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny została odprawiona o godz. 11:00. Homilię wygłosił ks. Proboszcz Jan Balicki. Po Eucharystii udaliśmy się na plac naprzeciw kościoła by tam uczcić  poległych w obronie Ojczyzny. 

 

                                                                      .::zobacz zdjęcia::. 

2 listopada 2014 r.

W dniu dzisiejszym wspominamy wiernych zmarłych, którzy przebywają w czyśću. Niech nasza modlitwa i ofiarowane odpusty pomogą im jak najszybciej przekroczyć bramy raju.  

 

             .::zobacz zdjęcia::.

1 listopada 2014 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych to czas zachwytu nad tą częścią Kościoła, która już została zbawiona i cieszy się wiecznym szczęściem. Niech wstawiennictwo Wszystkich Świętych, a szczególnie naszych patronów pomoże nam wytrwale kroczyć do celu ostatecznego, jakim dla każdego chrześcijanina ma być Chrystus.

                     

                                                                    .::zobacz zdjęcia::.