Czuwanie - Wigilia Zesłania Ducha Świętego

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Swiętego odbyło sie czuwanie modlitewne. Złożyły się na nią: konferencja, nabożeństwo Drogi światła w plenerze, różaniec z rozważaniami o Eucharystii, Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa o dary Ducha Świętego. Na zakończenie celebrowana była uroczysta Msza Święta. Czuwanie zostało przygotowane przez Męskie Plutony Różańca oraz Odnowę w Duchu Świętym działające przy naszej parafii.

Msza Święta przy kapliczce 28 maja 2016 r.

W niedzielę 28 maja o godzinie 18.00 została odprawiona Msza Święta przy nowo wyremontowanej kapliczce na półtorakach, przy której od pokoleń okoliczni mieszkańcy gromadzą się na wspólną modlitwę. Po nabożeństwie delegacje złożyły kwiaty przy krzyżu upamietniającym pomordowanych podczas II wojny światowej.

ŚDM - Dni w diecezji

Od dziś można zgłaszać udział w diecezjalnym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, które odbywać się będzie w dniach od 20 do 25 lipca. Gospodarzami dla naszego rejonu diecezji będą miasta Jarosław, Łańcut i Leżajsk. Szczegółowy program dostępny będzie na stronie internetowej parafii i lokalnego centrum organizacyjnego w Leżajsku. Przy zgłoszeniu należy złożyć wypełnioną kartę uczestnika, koszt to 35 zł.

Kartę zgłoszenia można pobrać tutaj.

Koncert "Jednego serca" - zapisy

Od dziś do 22 maja można zgłosić chęć wyjazdu i udziału w koncercie "Jednego serca" w Rzeszowie. Koncert tradycyjnie odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała. Koszt to 15 złotych, płatne przy zgłoszeniu. Osoby niepełnoletnie mogą zgłaszać się podając opiekuna spośród dorosłych uczestników wyjazdu lub wpisując się na listę przeznaczoną tylko dla młodzieży i przynosząc pisemną zgodę rodziców. Więcej informacji na stronie internetowej.

Pielgrzymka do Matki Bożej Pocieszenia 3 maja 2016 r.

3 maja tradycyjnie odbyła się parafialna piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Leżajsku. Uczestnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej o godzinie 11.00 oraz rozważaniach Siedmiu radości Matki Bożej. Wszystkim dziękujemy za wspólną modlitwę.

27.04.2016 r. - bierzmowanie klas III gimnazjum

W dniu 27 kwietnia 2016 r. podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00 ks. bp Stanisław Jamrozek udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży klas III gimnazjum. Życzymy wszystkim, by wzrastali w dojrzałości chrześcijańskiej i posłuszeństwie natchnieniom Ducha Świętego.

Finał Olimpiady o Wielkich Polakach

5 kwietnia w Markowej odbył się finał Olimpiady o Wielkich Polakach. W tym roku tematem przewodnim było życie i męczeńska śmierć rodziny Ulmów. W zmaganiach wzięło udział prawie trzydziestu uczesników. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Duszyńska, która zajęła 3 miejsce oraz Faustyna Płoszaj - miejsce 5. Serdecznie gratulujemy. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji przemyskiej.

Turniej ministrantów w piłce halowej

2 kwietnia na terenie Zespołu Szkół odbył się turniej piłki halowej dla ministrantów archiprezbiteratu łańcuckiego. Wzięło w nim udział 17 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce i awans do finału wywalczyła drużyna z parafii o.Bernardynów z Leżajska, a w grupie starszej gospodarze - drużyna z Giedlarowej. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA 2016

W dniach 3-9 kwietnia 2016 r. Kościół w Polsce przeżywa 72. Tydzień Miłosierdzia.

Tym razem przebiega on pod hasłem nawiązującym do ogłoszonego przez Papieża Franciszka Roku Miłosierdzia: "Miłosierni jak Ojciec".

W Święto Miłosierdzia,

na rozpoczęcie TYGODNIA MIŁOSIERDZIA

został poświęcony nowy obraz Jezusa Miłosiernego

ufundowany przez jedną z rodzin naszej parafii.

Fundatorom składamy serdeczne Bóg zapłać