Aktualności

15 sierpnia 2014 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którą dziś przeżywaliśmy łączy się z wiarą w to, że Matka Boża po zakończeniu swojego ziemskiego życia została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały. To świętowanie łączy się także z dziękowaniem za zbiory i święceniem wieńców oraz bukietów zbóż, warzyw, kwiatów i ziół. Zgodnie z tradycją, w naszej parafii na uroczystej sumie został poświęcony wieniec dożynkowy. Później wspólne świętowanie było kontynuowane przy GOK-u w Giedlarowej. 

 

                                                  .::zobacz zdjęcia::.

 

5 sierpnia 2014 r.

Serdecznie dziękujemy rodzinom, które przyjęły młodzież z Włoch oraz osobom, które pomogły w zorganizowaniu czasu dla miłych gosci. Bóg zapłać! 

4-5 sierpnia 2014 r.

W dniach od 4 do 5 sierpnia gościliśmy gości z Włoch. Do naszej parafii przyjechała grupa młodzieży z Modeny – miasta, gdzie pracuje nasz rodak ks. Damian Piziak. Młodzi wraz z ks. Damianem i opiekunami przyjechali na parking k. kościoła w poniedziałek o 16:00. Następnie rodziny przyjmujące gości odebrały Włochów i zgodnie z polską tradycją życzliwie podjęły w swoich domach. O 18:00 została odprawiona wspólna Msza Święta w którą bardzo aktywnie włączyli się Włosi. Po Eucharystii przejechaliśmy autokarem na orlik, by tam rozegrać towarzyski mecz międzynarodowy. Kierując się zasadą gościnności, nasi zawodnicy pozwolili wygrać przybyłej drużynie. Na koniec ks. Proboszcz wręczył nagrody obu drużynom. Po rozgrywkach wszyscy zainteresowani udali się do Domu parafialnego, by tam kontynuować wspólną zabawę przy ognisku i tańcach. Ok. 23:00 wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek. We wtorek o godz. 8:00 gości wyruszyli w podróż powrotną. Dziękujemy wszystkim, osobom, które pomogły zorganizować czas dla miłych gości, a szczególnie rodzinom, które przyjęły Włochów. Bóg zapłać! 

                                                     .::zobacz zdjęcia::. 

4 sierpnia 2014 r.

Przyjazd młodzieży  z Włoch

4 sierpnia 2014r. (poniedziałek)

·        16:00 – przyjazd gości na parking k. kościoła

Prosimy o odebranie młodych i podwieczorek

·        18:00 – Msza Święta w kościele parafialnym

·        19:30 – mecz na orliku (młodzież uda się na boisko z księdzem)

·        20:30 – dyskoteka i ognisko przy salce parafialnej

·        22:00 – powrót na noclegi (prosimy o odbiór młodych)

5 sierpnia 2014r. (wtorek)

·        Młodzież ma wyjechać przed południem (prosimy o śniadanie)

 

Bóg zapłać za gościnność! 

 

 

3 sierpnia 2014 r.

25- 26 lipca 2014

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy Mszą Św. w grocie Matki Bożej Skalnej przy Sanktuarium Papieskim u Ojców Michalitów. Następnie udaliśmy się na śniadanie i wyruszyliśmy autokarem na obrzeża Rzymu. Tam przesiedliśmy się do pociągu a następnie do metra, którym udaliśmy się w stronę Bazyliki Św. Jana na Lateranie. Po zwiedzeniu Katedry Biskupa Rzymu i Świętych Schodów, udaliśmy się w stronę Morza Tyrreńskiego. Tam spędziliśmy całe popołudnie regenerując siły na drogę powrotną. Z Rzymu wyjechaliśmy około godz. 19.00. Noc spędziliśmy w autokarze.  O godz. 13.00 dotarliśmy do Budapesztu gdzie w kościele polskim została odprawiona Msza Św. O godz. 20.00 wjechaliśmy do Polski i około godz. 22.30 przyjechaliśmy do Giedlarowej. Serdecznie dzięlujemy wszystkim którzy modlili się za nas: Ks. Proboszczowi i Ks. Kanonikowi, wszystkim parafianom oraz krewnym. Wyrażamy wdzięczność właścicielom Biura Podróży Matteo Travel z Rzeszowa, pilotowi pielgrzymki - Piotrowi Gogosz, kierowcom i wszystkim dobroczyńcom. Wyrażamy podziękowanie sponsorom, którzy pokryli część kosztów wyjazdu dla młodzieży z Giedalarowej. W szczególności p. Waldemarowi Burkowi właścicielowi "Resteuracji Stokrotka" w Giedlarowej oraz p. Andrzejowi Więcław właścicielowi "Gospody u Więcławów" w Leżajsku. Bóg zapłać. 

.:: zobacz zdjęcia ::.

24 lipca 2014

Czwarty dzień pielgrzymki zaczął się bardzo wcześnie. O 6.15 zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy w kierunku Rzymu. Tam, o 8.45 został zrealizowany najważniejszy punkt naszej podróży, jakim była Msza przy grobie Św. Jana Pawła II. Po Eucharystii zwiedziliśmy Bazylikę Św. Piotra i Watykan. Następnie udaliśmy się do najważniejszych miejsc Rzymu związanych z chrześcijaństwem i okresem starożytności. Nasze zwiedzanie zakończyliśmy przy Koloseum. Po 21.00 wróciliśmy na nocleg. Po kolacji spotkaliśmy się na wieczorze integracyjnym, który jeszcze bardziej umocnił nasze więzi. 

.:: zobacz zdjęcia ::.

 

23 lipca 2014

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy wizytą u Św. Franciszka w Asyżu. Nawiedziliśmy grób i zwiedziliśmy kompleks budynków sakralych związanych z tym świętym. Również w Asyżu została odprawiona Msza Święta w intencji Duszpasterzy i Parafian z Giedlarowej. Następnie udaliśmy się do Nursji - miejsca narodzin Św. Benedykta. Później udaliśmy się do Roccaporeny - miejsca narodzin Św. Rity. W godzinach wieczornych pojechaliśmy do Cassi, gdzie oddaliśmy hołd Św. Ricie i przedstawiliśmy nasze intencje. Około godz. 21.00 przyjechaliśmy na nocleg w okolice Rzymu.

.:: zobacz zdjęcia ::.

21 lipca 2014

W dniu dzisiejszym wyruszyła pielgrzymka z Giedlarowej do Rzymu. W wyjeździe bierze udział 52 osoby z Giedlarowej i okolic. Wyjechaliśmy o godz. 6.00 z parkingu przy kościele parafialnym. O godz. 13.00 przekroczyliśmy granicę z Czechami i udaliśmy się w stronę Austrii. O godz. 19.00 przyjechaliśmy do Wiednia, by tam wziąć udział we Mszy Św. na Kalembergu. Dalej udaliśmy się w stronę Włoch. Pierwszy nocleg miał miejsce w autokarze. We wtorek o godz. 4.00 przyjechaliśmy do Wenecji. Po porannej toalecie udaliśmy się w stronę promu, którym przepłynęliśmy do serca Wenecji. Odwiedziliśmy najważniejsze zabytki miasta i dzięki pomocy przewodnika zapoznaliśmy się z historią tego cudownego miejsca. Od pierwszych chwil pobytu w Wenecji pogoda była wspaniała. O godz. 12.00 została odprawiona Msza Św. w kościele Św. Apostołów. Po Eucharystii ruszyliśmy w stronę autokaru zachwycając się przepiękną architekturą miasta. Około godz. 14.00 wyjechaliśmy w stronę Asyżu. Przybyliśmy na miejsce około godz. 19.00. Po zakwaterowaniu w hotelu udaliśmy się na kolację i na zasłużony odpoczynek.

.:: zobacz zdjęcia ::.