27 lipca 2015 r.

W dniu dzisiejszym prawie 100 - osobowa grupa młodzieży i opiekunów z naszej parafii odbyła wyprawę na spływ kajakowy. Celem była rzeka Wieprz na Roztoczu. Całość trasy wyniosła prawie 30 km. Wszyscy uczestnicy wycieczki dzielnie pokonali dystans. Gratulujemy!

28 czerwca 2015 r.

Dzisiejsza niedziela miała charakter szczególnie podniosły. Na uroczystej sumie świętowaliśmy imieniny proboszcza ks. Jana Balickiego . Dostojnemu Solenizantowi życzymy Błogosławieństwa  Chrystusa Najwyższego Kapłana, opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy, satysfakcji z posługi i zdobywania świętości w codzienności. Szczęść Boże. Także dziś kolejny rok formacji zakończyły rodziny Domowego Kościoła. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie przez cały rok.

25-26 czerwca 2015 r.

Ostatnie dni  czerwca związane są z zakończeniem roku szkolnego. W czwartek wieczorem uroczyste zakończenie przeżywali uczniowie trzecich klas gimnazjum, którzy pożegnali się z Zespołem Szkół w Giedlarowej. Natomiast w piątek rano świadectwa odebrali młodsi uczniowie. Obie uroczystości poprzedziła Eucharystia odprawiana w intencji dzieci, młodzieży oraz nauczycieli. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

22 czerwca 2015 r.

W dniu dzisiejszym w GOK-u w Giedlarowej została zorganizowana gala szkolna "Najlepsi z najlepszych". Na uroczystości uhonorowano i nagrodzono najzdolniejszych uczniów Zespołu Szkół w Giedlarowej. Uczniom i rodzicom gratulujemy wspaniałych sukcesów i życzymy kolejnych.

11 czerwca 2015 r.

Dzisiaj kończy się oktawa Bożego Ciała. Podczas oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wokół Kościoła odbywały się procesje z Najświętszym Sakramentem. Osiem dni oktawy Bożego Ciała jest uważane za czas szczególnej łaski, a Jezus we własnej Osobie spaceruje naszymi ulicami lub wokół Kościoła.

Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, kapłan święci wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie utożsamiają dar Boży służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory.

7 czerwca 2015 r.

Na sumie została odprawiona Msza Święta Prymicyjna, której przewodniczył ks. Paweł Tołpa z Gwizdowa. Ks. Neoprezbiter przez trzy lata chodził do gimnazjum w Giedlarowej. Okolicznościową homilię wygłosił ks. kanonik Zbigniew Nowak, który był katechetą ks. Pawła. Ks. Neoprezbiterowi życzymy mocy Ducha Świętego na drodze kapłańskiej.

4 czerwca 2015 r.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej zgromadziła na uroczystej sumie o godz. 10:00 mnóstwo parafian i gości. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udali się na tradycyjną procesję ulicami Giedlarowej. W tym roku trasa biegła w kierunku Grodziska, następnie przez drogę koło p. sołtysa i wracała szosą od stacji paliw do kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za przepiękną pogodę, a ludziom za przygotowanie ołtarzy, przystrojenie drogi, organizację procesji i pobożny udział. Po południu 150-osobowa grupa z Giedlarowej udała się na koncert  "Jednego serca, jednego ducha" do Rzeszowa.

2 czerwca 2015 r.

W dniu dzisiejszym odbył się turniej ministrantów z gimnazjum na orliku. Mimo wielkiego zaangażowania, naszym chłopakom nie udało się zdobyć pierwszego miejsca. Turniej wygrali ministranci z Wysokiej Łańcuckiej. Gratulujemy!

25-30 maja 2015 r.

25 maja rozpoczęliśmy wycieczkę szkolną na Chorwację i do Medjugorie. W pierwszym dniu odwiedziliśmy Trogir, Split i chorwackie "Lourdes", gdzie została odprawiona Msza Święta. Wieczorem przyjechaliśmy na miejsce noclegowe w Medjugorie. Następnego dnia udaliśmy się do Mostaru. Później cała grupa przejechała nad wodospady Kravice. W kolejnym dniu zwiedziliśmy przepiękny Dubrownik nazywany "perłą Adriatyku" i wypoczęliśmy na pobliskiej plaży. Ostatni dzień był przeznaczony na dokładne zwiedzenie okolicy Medjugorie. Wczesnym rankiem przeżyliśmy nabożeństwo Drogi krzyżowej, później wspięliśmy się na górę objawień. Wieczorem wyruszyliśmy w drogę powrotną. Cała wycieczka przebiegła bezpiecznie i szczęśliwie. Pogoda była fantastyczna, a wrażenia niezapomniane. Dziękujemy wszystkim sponsorom i dobroczyńcom.

.::zobacz zdjęcia 3::.

.::zobacz zdjęcia 4::.