Pielgrzymka LSO do Przemyśla

25 czerwca miała miejsce pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza do Przemyśla. Podczas uroczystości ks. bp Stanisław Jamrozek ustanowił ceremoniarzy i pobłogosławił nowych lektorów. Wśród nich z naszej wspólnoty znaleźli się: Mateusz Pysz, Adam Wielgosz, Mateusz Wylaź i Dominik Kwiatek - ceremoniarze oraz Łukasz Tudryn - lektor. Tytuł Ministranta Roku otrzymał Mateusz Pysz. Po powrocie z pielgrzymki odbyło się wspólne ognisko oraz wręczenie nagród ministrantom, którzy najlepiej wywiązywali się z obowiązków w drugim semestrze roku szkolnego. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zakończenie roku szkolnego

W piątek 24 czerwca na Mszy Świętej o godzinie 8.00 zebrała się cała społeczność Zespołu Szkół w Giedlarowej, by podziękować Bogu za wszelkie łaski i błogosławieństwo w całym roku szkolnym. Była to także okazja do złożenia życzeń czcigodnemu Solenizantowi, ks. Proboszczowi przez przedstawicieli dzieci i młodzieży. Pozostałe grupy duszpasterskie uczyniły to na Mszy Świętej wieczornej.

Wycieczka do Zamościa

20 czerwca odbyła się wycieczka dla dzieci naszej parafii zrzeszonych w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Odwiedzilismy piękny Zamość. W programie było zwiedzanie zabytków miasta oraz ogrodu zoologicznego.

Zakończenie roku formacji Domowego Kościoła

W niedzielę 19 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku formacyjnego Kręgów Domowego Kościoła. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modliwą, a później wszyscy udali się na agapę.

Nabożeństwo Fatimskie - 13 czerwca 2016 r.

W tym miesiącu Nabożeństwo Fatimskie zostało połączone z poświęceniem Pomnika Dziecka Utraconego. Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udali się w procesji na cmentarz odmawiając wspólnie różaniec. Na uroczystość na cmentarzu złożyły się modlitwy, teksty poetyckie i właściwy obrzęd poświęcenia oraz błogosławieństwo.

Wycieczka dla młodzieży 8 - 10 czerwca 2016 r.

W dniach od 8 - 10 czerwca grupa młodzieży zrzeszona w RAM przy naszej parafii uczestniczyła w wycieczce. Odwiedziliśmy miejsca związane z osobami św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny: Sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowice - Dom Rodzinny Jana Pawła II. Drugi dzień to wycieczka w Tatry - przejście Doliną Chochołowską i wejście na szczyt Grześ oraz zwiedzanie Krupówek. Zakończenie to przejazd pod opieką przewodnika do Krościenka nad Dunajcem i wejście na szczyt Trzy Korony.

Konkurs Biblijny 2016

W dniach 3-4 czerwca odbył się finał

Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów

2 miejsce w Polsce zajął Mateusz Wylaź z Giedlarowej

GRATULACJE

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

26 maja obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy Świętej o godzinie 10.00 z kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna jako świadectwo naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa pod postacią Chleba i Wina oraz dziękczynienie za ten wielki dar. Jednocześnie dzieci z klas trzecich obchodziły swoją Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej.

Czuwanie - Wigilia Zesłania Ducha Świętego

W wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Swiętego odbyło sie czuwanie modlitewne. Złożyły się na nią: konferencja, nabożeństwo Drogi światła w plenerze, różaniec z rozważaniami o Eucharystii, Koronka do Bożego Miłosierdzia, modlitwa o dary Ducha Świętego. Na zakończenie celebrowana była uroczysta Msza Święta. Czuwanie zostało przygotowane przez Męskie Plutony Różańca oraz Odnowę w Duchu Świętym działające przy naszej parafii.