Aktualności

1 październik 2015 r.

Dziś rozpoczęliśmy miesiąc październik tradycyjnie związany z modlitwą różańcową. W naszej świątyni można zobaczyć ekspozycję różańców wykonanych przez dzieci na konkurs. Mszę Świętą ubogacił występ scholi Archaniołki. Wszystkich zapraszamy codziennie na wspólną modlitwę.

 

 

 

29 września 2015 r.

W dniu dzisiejszym przeżywaliśmy naszą Uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Zbiegła się ona z jubileuszem 50-lecia święceń kapłańskich tutejszego rodaka, ks. Antoniego Pawula. Dostojnemu jubilatowi życzymy raz jeszcze obfitości Bożych darów i łask na dalsze lata posługiwania Kościołowi.

 

27 września 2015 r.

Jarmark Kulturalny "Na Michała"

Częścią dzisiejszego świętowania był Jarmark Kulturalny "Na Michała" oraz III Gminny Przegląd Pieśni Biesiadnej. Organizatorami oprócz naszej Parafii byli Wójt Gminy Leżajsk i GOK w Giedlarowej.

Rozpczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 15.00, celebrowaną przez ks. Proboszcza, który w homilii przybliżył znaczenie Uroczystości Odpustowych w życiu parafii.

 

Na dalszą część uroczystości złożyły się:

- występy artystyczne i kabaretowe ( m.in. wystąpi Zespół Pieśni Biesiadnej Jagiellanie z Jagiełły, Zespół Tańca Ludowego Zagrodzianie z Brzózy Królewskiej, Zespół Maraton Boogie),

- występy biesiadne zespołów śpiewaczych z terenu gminy,
- festyn i zabawa taneczna przy akompaniamencie zespołu TOXIC.

 

 

8 września 2015 r.

Po wakacyjnej przerwie rozpoczął się nowy rok formacji w grupach duszpasterskich.

W niedzielę 6 września na Mszy Świętej zebrały się rodziny należące do Kręgów Domowego Kościoła. Okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz.

Swoje spotkanie modlitewne miała też młodzież. W poniedziałek zgromadziła się na Mszy Świętej, a później przy ognisku.

Wszystkim zaangażowanym w życie parafii życzymy Bożego błogosławieństwa i jak najlepszych owoców podejmowanych inicjatyw.

23 sierpnia 2015 r.

Na dzisiejszej sumie pożegnaliśmy ks. Sebastiana Picura, który przez ostatnie dwa lata pełnił posługę w naszej parafii. Ks. Sebastian wyraża modlitewne podziękowania za piękny czas przeżyty w Giedlarowej i zaprasza do Jaślisk - nowej parafii. Bóg zapłać!!!

 

                                                               .::zobacz zdjęcia::.

 

16 sierpnia 2015 r.

Dzisiejsza niedziela była połączona z obchodami jubileuszu 20-lecia Zespołu FOLUSZ z Giedlarowej. Na Mszy Świętej modliliśmy się za wszystkich założycieli oraz członków zespołu. Dziękujemy za zaangażowanie w podtrzymywanie pięknej tradycji i rozwój kultury. 

 

                                                              ..::zobacz zdjęcia::.

15 sierpnia 2015 r.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, którą dziś przeżywaliśmy łączy się z wiarą w to, że Matka Boża po zakończeniu swojego ziemskiego życia została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały. To świętowanie łączy się także z dziękowaniem za zbiory i święceniem wieńców oraz bukietów zbóż, warzyw, kwiatów i ziół. Zgodnie z tradycją, w naszej parafii na uroczystej sumie został poświęcony wieniec dożynkowy. Później wspólne świętowanie było kontynuowane przy GOK-u w Giedlarowej. 

 

                                                               .::zobacz zdjęcia::.

9 sierpnia 2015 r.

Tradycją jest, że w drodze na Kalwarię Pacławską, pielgrzymi z Sarzyny zatrzymują się na odpoczynek w Giedlarowej. Miło było nam przyjąć czcigodnych gości, którzy zawsze pamiętają w modlitwie o naszej parafii. 

 

                                                               .::zobacz zdjęcia::.

27 lipca 2015 r.

W dniu dzisiejszym prawie 100 - osobowa grupa młodzieży i opiekunów z naszej parafii odbyła wyprawę na spływ kajakowy. Celem była rzeka Wieprz na Roztoczu. Całość trasy wyniosła prawie 30 km. Wszyscy uczestnicy wycieczki dzielnie pokonali dystans. Gratulujemy! 

 

                                                              .::zobacz zdjęcia::.