Katechezy przedmałżeńskie
biecku

Wybrzeże 35a
37-750 Dubiecko

Katecheza Przedmałżeńska terminy 2017 rok:

17 - 19 marzec 2017

28 - 30 kwiecień 2017

19 - 21 maj 2017

23 - 25 czerwiec 2017

O Katechezie

Katecheza Przedmałeńska - nazwywana przez niektórych uczestników "kursem na miłość", przeznaczona jest przede wszystkim dla narzeczonych.

Są to weekendowe konferencje połączone z rekolekcjami zamkniętymi, w czasie których głoszone są katechezy przedmałżeńskie.

Wykładowcami są państwo Agnieszka i Bogusaw Zarembowie. Kurs rozpoczyna się o godzinie 18:00 w piątek (kolacja), a kończy obiadem i wydaniem stosownego zaświadczenia o ukończeniu katechezy w niedzielę o godzinie12:00. Koszt pobytu wynosi 150 zł od osoby (kwota obejmuje pełne wyżynie oraz noclegi) i nie zmienia się w przypadku rezygnacji z noclegu.

Aby rejestracja i kwaterowanie przebiegały możliwie sprawnie, prosimy wstawić się na miejscu około godziny 17:00, najpóźniej 17:30. Zapisy odbywają się w BIURZE. Wchodząc prosimy przygotować dowód osobisty. Po spisaniu odpowiednich danych zostają Państwo zakwaterowani do pokoi. Po rejestracji spotykamy się na wspólnej kolacji o godzinie 18:00.

Wszystkie konferencje są OBOWIĄZKOWE.

Więcej informacji na stronie KSM Dubiecko

Uwaga! Aby uczestniczyć w kursie wymagana jest rezerwacja telefonieczna (601 874 450). Na katechezę należy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz pościel lub śpiwór.

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

1. Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej trzy miesiące przed planowaną datą ślubu - do parafii narzeczonego lub narzeczonej.
    Do ślubu poza własną  parafią wymagana jest specjalna zgoda proboszcza narzeczonej lub narzeczonego.

2. Narzeczeni najpierw z księdzem proboszczem uzgadniają termin spotkania.

3. Na uzgodnione spotkanie przynoszą ze sobą następujące dokumenty:
    • dowody osobiste
    • zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (ważne jest 6 miesięcy) uprawniające do tzw. ślubu konkordatowego lub odpis aktu wcześniej zawartego ślubu cywilnego,
    • aktualne świadectwo chrztu (nie starsze niż 6 miesięcy licząc do dnia ślubu) i Świadectwo Bierzmowania
    • świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego
    • świadectwo z Poradni Rodzinnej (wysłuchane konferencje dla narzeczonych)
    • w przypadku wdowców akt zgonu małżonka,
    • świadectwa religii z ostatniej klasy (Indeks Katechizacji gimnazjum i szkoły zawodowej lub średniej)

Wiadomości:

• Do sakramentu małżeństwa wymagana jest znajomość podstawowych wiadomości religijnych (przykazania Boże, Kościelne, główne prawdy wiary, modlitwy, podstawowe wiadomości o sakramencie małżeństwa).
  • Przebieg ceremonii ustalony zostaje podczas drugiego spotkania w kancelarii parafialnej w tygodniu poprzedzającym zawarcie małżeństwa.
  • Narzeczeni powinni skontaktować się z Panem Organistą i Kościelnym aby uzgodnić przygotowanie do ceremonii.
  • Świadkiem może być osoba pełnoletnia, która nie jest pozbawiona praw obywatelskich. Świadkowie winni stawić się w zakrystii kościoła przed ślubem, gdzie składają w księgach ślubu czytelne podpisy /przynoszą obrączki ślubne/

Filmowanie i robienie zdjęć w kościele podlega przepisom liturgicznym i musi być wcześniej uzgodnione z duszpasterzem.
Kamerzysta musi mieć odpowiednie pozwolenie na filmowanie w kościołach Archidiecezji Przemyskiej.

Poradnia rodzinna przy parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej.
Leżajsk Fara - dom parafialny.

- SPOTKANIA DLA NARZECZONYCH - II czwartek, godz. 18.30
Narzeczeni powinni zgłosić się w poradni na ok. 6 miesięcy przed planowanym ślubem celem zrealizowania ostatniego etapu przygotowania do sakramentu małżeństwa.

- PORADNIA DLA MAŁŻONKÓW - II czwartek, godz. 18.30