Powrót do Grupy Parafialne

Schola

SCHOLA

W 2014 roku Schola była szczególnie zaangażowana w uświetnienie Spotkania Młodzieży Katolickiej w Leżajsku – u nas był Kościół Stacyjny, gdzie oprawę muzyczną obstawiła  nasza schola.

Przez dwa lata było 2 schole:

Młodsza „ARCHANIOŁKI” i starsza „MICHAEL”

Dzisiaj jest tylko jedna grupa, która liczy 20 osób. Śpiewem chcemy uwielbiać Pana Boga. Czynimy to podczas Mszy świętych niedzielnych i innych uroczystości. Do scholii parafialnej należy młodzież z gimnazjum, szkoły średniej i starsi. Swoje spotkania mamy raz w tygodniu.

Opiekunami scholii są:  Magdalena Śliwa i ks. Jakub Wielgos

Zespół Archaniołki

Zespół Archaniołki powstał w 2014 r. z inicjatywy pani Natalii Mrozik i ks. Sebastiana Picura. Zespół tworzą dzieci z Giedlarowej w wieku przedszkolnym i Szkoły Podstawowej. Zespół wydał już dwie płyty i występował przy różnych okazjach, upiększając lokalne uroczystości. Obecnie opiekę nad Archaniołkami sprawują: ks.Jakub Wielgos, pani Elżbieta Kwiatek i pani Ewelina Karakuła.

Zespół Michael

Zespół Michael powstał na potrzeby Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które odbyło się m. in. w naszej parafii w kwietniu 2014 r. W skład Zespołu wchodzą członkowie scholi parafialnej – młodzież z gimnazjum, szkoły sredniej i starsi. Gościnnie wystepują instrumentaliści z sąsiednich parafii.

Zespół ma na koncie dwie płyty i wiele występów, w tym koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II.

Opiekunami Zespołu są: ks. Jakub Wielgos, Bogusław Rup, Grzegorz Rozlazły i  Magdalena Śliwa.