21 kwietnia 2011 – Wielki Czwartek

  • Święte Triduum Paschalne Męki Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Trzy dni paschalne rozpoczynają się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. W dniu dzisiejszym o godz. 18.00 rozpoczęliśmy obchody Triduum. Mszy świętej przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ksiądz kanonik Zbigniew Nowak, współkoncelebransami byli ksiądz proboszcz Jan Balicki i ksiądz Jacek Zarzyczny. Po Mszy Świętej nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „Ciemnicy”, w której Pan Jezus był adorowany przez wspólnoty i róże różańcowe istniejące w naszej parafii. Z racji pamiątki ustanowienia sakramentu kapłaństwa i Eucharystii, w dniu dzisiejszym młodzież, Domowy Kościół oraz Rada Duszpasterska w imieniu całej wspólnoty parafialnej złożyła księżom pracującym w naszej parafii życzenia z racji przypadającej w Wielki Czwartek ustanowienia sakramentu Kapłaństwa.

    .:: zobacz zdjęcia ::.

  • Ministranci, lektorzy i młodzież z grup parafialnych z naszej parafii wzięła udział w Mszy Świętej Krzyżma w Archikatedrze Przemyskiej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. Była to również okazja do modlitwy wraz z kapłanami i wiernymi naszej Archidiecezji z racji urodzin Księdza Arcybiskupa, 18 rocznicy podjęcia posługi Biskupa Przemyskiego oraz przypadającej w tym roku 25 rocznicy święceń biskupich Metropolity. Dziękowaliśmy również Panu Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Ministranci z naszej wspólnoty; Sebastian Pęcak i Mateusz Półtorak, zostali wybrani jako delegacja ministrantów diecezji do złożenia życzeń księżom biskupom.

    .:: zobacz zdjęcia ::.