Powrót do Grupy Parafialne

Odnowa w Duchu Świętym „Któż jak Bóg”

Odnowa w Duchu Świętym „Któż jak Bóg”

Wspólnota Odnowa w Duchu Świętym „Któż jak Bóg” powstała najpierw, jako grupa modlitewna bezpośrednio po rekolekcjach ewangelizacyjnych prowadzonych przez świeckiego ewangelizatora Witka Wilka, które odbyły się w Giedlarowej w kwietniu 2015 roku /uczestniczyło w nich ponad 500 osób/

Po tych rekolekcjach grupa osób zaczęła się spotykać wraz z ks. Sebastianem Picurem – wikariuszem na spotkania modlitewne.

Początkiem 2016 roku uczestnicy spotkań modlitewnych, które odbywały się w każdy czwartek zdecydowali, że forma grupy powinna być prowadzona w duchu formacji Odnowy w Duchu Świętym, taką też formę wspólnota przyjęła wraz z nazwą Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Któż jak Bóg”.

Przez okres swojej działalności do chwili obecnej we wspólnocie funkcjonują poszczególne diakonie, w których posługują członkowie wspólnoty według rozeznanych charyzmatów. W chwili obecnej wspólnota składa się z około 40 członków, którzy pochodzą zarówno z parafii Giedlarowa, jak również innych miejscowości położonych w niedalekiej okolicy.

Głównymi kierunkami posługi wspólnoty jest modlitwa, prowadzenie Wieczorów Uwielbienia w parafialnym kościele, formacja członków, modlitwa wstawiennicza oraz wykonywanie dzieł miłosierdzia zgodnie z pojawiającymi się potrzebami. Zgodnie z przyjętym harmonogramem spotkań, członkowie spotykają się w Domu Parafialnym w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca, aby pogłębiać swoje życie w wierze poprzez modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i tematyczne konferencje, natomiast w każdy trzeci czwartek miesiąca wraz z chętnymi ludźmi z parafii i przyjezdnymi gromadzą się w kościele parafialnym na Wieczorach Uwielbienia. Wspólnota posiada własną stronę internetową oraz profil w mediach społecznościowych, poprzez które stara się wykorzystać tę przestrzeń do nawiązania kontaktu z innymi ludźmi i ewangelizacji.

Zdecydowana większość członków wspólnoty uczestniczyła w rekolekcjach zamkniętych, seminariach oraz w Forum Odnowy w Duchu Świętym w Krośnie /w tym roku będzie uczestniczyć ponad 30 osób/. Częstym gościem naszej wspólnoty jest O. Hipolit – bernardyn z Leżajska /egzorcysta/

Opiekunem wspólnoty jest  ksiądz Jakub Wielgos, natomiast liderem jest pani Dorota Klocek.

Pragniemy otwierać się na dary Ducha Świętego i poprzez modlitwę wspierać Kościół w dziele przemiany świata w duchu Ewangelii.

zobacz więcej: