Powrót do Grupy Parafialne

Ruch Apostolstwa Młodzieży

RAM w naszej parafii istnieje od 2009 roku.

Obecnie formuje się dwie grupy: młodsza i starsza; chodzą uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej. Wszyscy tworzymy jedna grupę. Raz w tygodniu mamy swoje spotkanie, gdzie rozważamy Słowo Boże i zgłębia tajemnice wiary. Jest to także czas wspólnej modlitwy, przekazania sobie najważniejszych informacji a także wysłuchania krótkiej konferencji (katechezy) lub świadectwa. Każde spotkanie rozpoczęte modlitwą jest oparte o Żywe Słowo Ewangelii. Niejednokrotnie spotkanie wokół Chrystusowego Światła płonącej Świecy jest czasem wspólnego rozwiązywania problemów z jakimi borykają się dzieci i młodzież.

W spotkaniach młodszej grupy RAM-u, uczestniczą dzieci klas od IV-VI Szkoły Podstawowej. Młodzi ludzie w duchu odpowiedzialności za Kościół podejmują posługi, które są wkładem w życie parafii. Funkcję Moderatora parafialnego pełni Ks. Jakub Wielgos otaczając duszpasterską opieką wszystkich .

Spotkania całej naszej wspólnoty odbywają się w każdy piątek przed Mszą świętą (grupa młodsza) i po Mszy świętej (grupa starsza) w domu parafialnym.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w spotkaniach. Czekamy na Ciebie!!!