15 lutego 2012

 • W dniu dzisiejszym nasza parafia przywitała Wielkopiątkowy Krzyż Papieski oraz Relikwie bł. Jana Pawła II. Uroczystościom przewodniczył ksiądz biskup Adam Szal, który odprawił Mszę świętą i wygłosił okolicznościową homilię. W uroczystości wzięli udział licznie zgromadzeni kapłani. W oprawę Eucharystii włączyła się młodzież i członkowie wspólnot parafialnych. Podczas Mszy świętej sakrament bierzmowania przyjęło 40 uczniów klas trzecich miejscowego Gimnazjum. Po uroczystej Mszy św. Krzyż Papieski adorowała młodzież. O godzinie 21.00 Mszę św. sprawowana była przez księży rodaków jako podziękowanie za dar kapłaństwa z prośbą o nowe i liczne powołania z parafii. Po tej Eucharystii swoje czuwanie miały akcja Katolicka i Domowy Kościół. Po każdej Mszy św. każdy miał możliwość ucałowania relikwii bł. Jana Pawła II.

  .:: zobacz zdjęcia – Msza św. – Przywitanie Krzyża bł. JP II ::.

  .:: zobacz zdjęcia – Czuwanie przy Krzyżu Wspólnot parafialnych ::.

  .:: zobacz zdjęcia – Msza św. księży Rodaków o powołania kapłańskie ::.

 • O godzinie 11.00 uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z nauczycielami i wiernymi parafii uczestniczyli w ostatnim pożegnaniu ucznia klasy I Gimnazjum śp. Wojciecha Brzuzana . Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył ksiądz proboszcz Jan Balicki wraz z księdzem wikariuszem Jackiem Zarzycznym, księdzem kanonikiem Zbigniewem Nowakiem i księdzem Piotrem Baraniewiczem.

  Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,
  a Światłość Wiekuista niechaj mu świeci…