Pismo Święte

Biblia w plikach MP3

Witaj na stronie zawierającej Biblię w formie plików audio. Dzięki temu możesz wsłuchiwać się w słowa Biblii w dowolnym miejscu, dysponując komputerem lub odtwarzaczem MP3. Nagrania zawierają Biblię w przekładzie znanym jako Biblia Tysiąclecia – będącym oficjalnym tłumaczeniem liturgicznym Kościoła Katolickiego w Polsce.

Pliki zostały znalezione w internecie, a nagrane zostały przez Bibliotekę Centralną Polskiego Związku Niewidomych w 1982 roku. Nagranie udostępniamy za zgodą Biblioteki. Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Biblioteki Teresie Dederko za życzliwość i za umożliwienie nam tego zadania.

Poszczególne księgi publikowana są w dwóch wersjach – cala księga jako jeden (czasem bardzo długi) plik oraz księga podzielona na kilka plików, o długości 30-40 min (dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na komfort przesłuchania za jednym razem całej księgi). Zapraszamy do słuchania – ewentualne uwagi proszę przekazywać na adreskuba@choinski.pl” style=”font-weight: bold; color: rgb(79, 79, 79); „>kuba@choinski.pl.

!!! Uwaga !!! Strona jest cały czas w budowie. Biblia jest kompletna. Pozostało dogranie wstępów do niektórych ksiąg i wciąż trwa kontrola jakości. Poprawki będą się pojawiać sukcesywnie.

Jeśli chcesz mieć na swoim komputerze/odtwarzaczu całą Biblię, możesz pobrać jeden plik (archiwum zip) zawierający całość nagrania. Uwaga – plik ma 1,2 GB i jego pobranie może potrwać zależnie od szybkości łącza) – plik dostępny jest tutaj –Cała Biblia w postaci archiwum ZIP

Stary Testament

 

Nowy Testament