5 kwietnia 2012

  • W dniu dzisiejszym do południa, ministranci, lektorzy i Dziewczęca Służba Maryjna wzięły udział w Mszy św. Krzyżma, która została odprawiona pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Józefa Michalika w Archikatedrze Przemyskiej. Jest to czas spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza w Katedrze. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.

    .:: zobacz zdjęcia ::.

  • O godzinie 18.00 rozpoczęliśmy Liturgię Wielkiego Czwartku. Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentów, Kapłaństwa i Eucharystii. Podczas Mszy św. delegacje wspólnot parafialnych złożyły życzenia księżom z racji ich święta. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ksiądz proboszcz Jan Balicki. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy trwała do godziny 24.00. Msza święta Wieczerzy Pańskiej przygotowana została przez wspólnoty parafialne.

    .:: zobacz zdjęcia ::.