7 kwietnia 2012

  • O godzinie 19.00 rozpoczęliśmy Wigilię Paschalną, czyli oczekiwanie Zmartwychwstania, radość wielkanocną, która trwa przez pięćdziesiąt dni. Wigilia Paschalna w Wielką Noc, składa się z czterech części: Uroczysty początek Wigilii czyli Liturgia Światła (poświęcenie ognia i paschału), część druga: Liturgia Słowa, część trzecia: Liturgia Chrzcielna i Liturgia Eucharystyczna. Odnowione zostały przyrzeczenia chrztu świętego przez dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej w tym roku

    .:: zobacz zdjęcia ::.

  • Dzisiaj w Wielką Sobotę tradycyjnie w godzinach rannych odbyło się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny, tzw. „święcone” w Kościele i w miejscach wyznaczonych w parafii. Świecenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Przypomina on prawdę, wyrażoną przez św. Pawła Apostoła tymi słowami: „Czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” /1 Kor 10,31/. Spożywanie posiłku jest tez czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na najważniejsze święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.

    .:: zobacz zdjęcia ::.