7 czerwca 2012 – Boże Ciało

  • Dzisiaj obchodzimy w całym Kościele Uroczystość Bożego Ciała. W naszej parafii o godzinie 10.00 została odprawiona Msza święta pod przewodnictwem księdza proboszcza Jana Balickiego, a Słowo Boże wygłosił ksiądz Jacek. Był to również dzień wdzięczności Panu Bogu za dar I Komunii świętej przez klasę trzecią Szkoły Podstawowej, która przeżywała swoją rocznicę. Po Mszy świętej wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, przy których odśpiewane zostały cztery ewangelie. Dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę, tym którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości przez przygotowanie ołtarzy oraz służbie porządkowej, ministrantom, Maryjkom, młodzieży niosącej obrazy. Bóg zapłać.

    .:: zobacz zdjęcia cz.1 ::.

    .:: zobacz zdjęcia cz.2 ::.

  • W Boże Ciało jak co roku w Rzeszowie organizowany jest koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. W tym roku to Jubileuszowa dziesiąta edycja spotkań przy wspólnym śpiewie i modlitwie. Prowadzącym to spotkanie jest Jan Budziaszek. Z naszej parafii dzieci, młodzież i osoby ze wspólnot parafialnych wraz z księdzem Jackiem w liczbie 108 osób wzięły udział koncercie piosenki religijnej ubogaconej świadectwami życia wybranych osób.

    .:: zobacz zdjęcia ::.