Goście spotkania

DZIĘKCZYNIENIE w 100-lecie

POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 

Goście spotkania:


Zespół „Siewcy Lednicy”

www.siewcy.lednica2000.pl


Siewcy Lednicy zadebiutowali w 2000 roku piosenką „Tańcem Chwalmy Go” na IV Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych nad Lednicą i od tej chwili czerwcowe spotkania, nie mogą odbyć się bez nich. Inspiracją do tworzenia muzyki i tekstów są słowa Jana Pawła II, duchowego opiekuna spotkań, który co roku kierował do zgromadzonej młodzieży swoje przesłanie.

Zespół niejednokrotnie przemierza setki kilometrów: samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem, aby o Lednicy dowiedzieli się wszyscy, nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Grali i Janowi Pawłowi II jak i Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali specjalny hymn „Nie lękajcie się”; ale spotkać ich można przede wszystkim na koncertach w małych i większych miastach w Polsce. Chwalą Pana śpiewem i muzyką i nie boją się odległości, bowiem Siewcy Lednicy to grupa której członkowie pochodzą z różnych stron Polski, nie tylko z Poznania, ale także z Żywiecczyzny oraz Podhala.


Pan Mariusz Drzewicki i Pani Aleksandra Drzewicka

Mariusz Drzewicki ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Fortepianu macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u wybitnych pianistów, m.in. Wiktora Mierżanowa i Rudolfa Buchbindera. Był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. F. Liszta we Wrocławiu, Yamaha Music Fundation of Europe i Stiftung für Meisterkurse in Zurich. W 1995 r. brał udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. Od wielu lat koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Austria, Szwecja, Łotwa, Wielka Brytania). Występował m.in. na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, Polnische Tage in Darmstadt, Dni Kultury Polskiej w Tobolsku, Festiwalu im. Hofmanna w Nałęczowie. Wielokrotnie występował w domu urodzin F. Chopina w Żelazowej Woli. Współpracował z Narodowym Baletem Łotewskim w produkcji przedstawienia baletowego opartego na muzyce F. Chopina oraz Teatrem „Sabat” Małgorzaty Potockiej (również wykonując muzykę F. Chopina). Dokonał prawykonań muzyki współczesnej m.in. Concertina na skrzypce, fortepian i orkiestrę symfoniczną Zdzisława Szostaka. Od wielu lat współpracuje ze skrzypkiem Łukaszem Błaszczykiem, wykonując muzykę kameralną. Nagrywał dla radia i telewizji, w 1999 r. na rynku niemieckim ukazała się jego płyta CD z wykonaniami utworów F. Chopina.

 

 

Kapela „Brzózanie”

 

Kapela powstała 15 lat temu. Założycielami są Panowie Michał Drzewicki i Zbigniew Wikiera. Zespół składa się z ośmiu osób. Najstarszym członkiem kapeli jest Pan Michał Drzewicki były Dyrektor Domu Kultury w Giedlarowej. Kapela występowała na różnych przeglądach i imprezach wojewódzkich, powiatowych, gminnych. Dużym zainteresowaniem ciszy się podczas występów na weselach, akademiach, zabawach. Występują również poza granicami powiatu. Swoja gra uświetniają uroczystości kościelne.

 

 

Zespół działający przy MCK w Leżajsku – „Meritum”

http://www.lsr.pl/meritum


Grupa wokalna „Meritum” istnieje od 01.10.2002r. przy Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku
Należą do niej osoby, które śpiew i muzykę traktują jako możliwość podzielenia się z innymi swoimi uczuciami oraz wrażliwością,…
Na zajęcia uczęszczają osoby w różnym wieku, mieszkające w różnych miejscowościach powiatu leżajskiego.
Osoby te z wielką przyjemnością śpiewają i występują na małych i dużych scenach, reprezentując siebie i MCK w Leżajsku.
W swoim repertuarze Grupa wokalna „Meritum” posiada piosenki w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Dziewczęta śpiewają piosenki i pieśni o tematyce rozrywkowej, religijnej oraz patriotycznej. Można tam znaleźć zarówno stare jak i nowe przeboje.
„Idź tam, gdzie śpiew słyszysz, tam dobrzy ludzie mieszkają… Źli ludzie, wierzaj mi, oni nie śpiewają…” To motto działalności „Meritum”.


Schola parafialna z Giedlarowej

https://www.parafiagiedlarowa.com/dzieci-i-modziey/schola

 

Schola parafii pw. św. Michała Archanioła w Giedlarowej istnieje od listopada 2010 roku. W skałd scholii wchodzi młodzież ze szkoły gimnazjalnej i liceum. Swoimi głosami pragną chwalić Pana podczas Mszy św., uroczystości kościelnych i lokalnych. 

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”

http://bit.ly/N7QjM2

 

Działający od ponad trzydziestu lat przy Zespole Szkół Technicznych w Leżajsku Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska” jest wizytówką nie tylko tej placówki, ale i całego powiatu. Swoje programy artystystyczne prezentował na wielu przeglądach i festiwalach krajowych oraz zagranicznych.

 

Początki działalności Zespołu sięgają przełomu lat 70 i 80. Dzięki staraniom ówczesnego dyrektora ZSZ w Leżajsku Władysława Rusieckiego, choreografa Jana Brzuzana, Marii Cebuli oraz zespołu pracowników Szkoły Muzycznej: Mieczysława Szarka Ryszarda Koniecznego, zgrupowano młodzież w dwunastoosobowy zespół, którego celem było kultywowanie tradycji polskiego folkloru. Pierwszy występ publiczny miał miejsce podczas „Dni Leżajska” w 1980 roku. Zespół wystąpił wówczas w Domu Kultury, zyskując duże uznanie publiczności. Od tego też roku, nieprzerwanie do dnia dzisiejszego, uatrakcyjnia zarówno uroczystości szkolne, miejskie, powiatowe, jak i krajowe.

 

W swoim repertuarze ZPiT „Ziemia Leżajska” posiada tańce ludowe, takie jak: krakowiak, tańce rzeszowskie, polka, tańce lubelski, kujawiak, oberek, mazur.

 

Kapela gra taneczną muzykę ludową stylizowaną, w aranżacji Tomasza Kyci. W jej skład grupy w większości wchodzą uczniowie naszej szkoły. Młodzi muzycy grają na trąbkach, klarnetach, saksofonach, akordeonach, kontrabasach, fletach poprzecznych, instrumentach perkusyjnych. Kapeli towarzyszy kilkunastoosobowy zespół wokalny damsko – męski.

 

Animato – kwartet smyczkowy z wokalistą

http://animato.org.pl/

Grupa młodych ludzi, połączonych wspólną pasją.

Z powodzeniem występuje na uroczystościach prywatnych, koncertach oraz wydarzeniach lokalnych.

Oprawa muzyczna Animato pomoże stworzyć niepowtarzalny wyjątkowy charakter każdej uroczystości.

W repertuarze znajdują się aranżacje najpiękniejszych utworów muzyki poważnej a także liczne przeboje muzyki rozrywkowej, popularnej, tematy filmowe oraz znane standardy jazzowe.

Animato gra w tym samym składzie od 2010 roku, wokalista dołączył jesienią 2011 roku.