11 października 2012

  • Dziś w kościele powszechnym rozpoczęliśmy szczególny Rok, ROK WIARY, który ma nam uświadomić, że wiara jest darem Boga oraz, że ona jest przekazywana z pokolenia na pokolenie, począwszy od Apostołów. O godzinie 17.00 podczas Mszy św. modliliśmy się o dobre przeżycie tego szczególnego czasu danego nam przez Pana Boga. Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Parafialny Zespół Caritas, a po nim adoracja Najświętszego Sakramentu. O 20.00 odmówiony został różaniec przygotowany przez Domowy Kościół, który zakończony został Apelem Jasnogórskim.

    Dzień 11 października odegrał ważną rolę w najnowszej historii Kościoła. W tym dniu, przed 50 laty został rozpoczęty Sobór Watykański II, a przed 20 laty Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił Katechizm Kościoła Katolickiego.

    Nic więc dziwnego, że Ojciec Święty Benedykt XVI zwraca na nie uwagę wszystkich wierzących, otwierając Rok Wiary. Zarówno bowiem Sobór, jak i Katechizm są wielkimi darami Boga dla naszego pokolenia. Wskazują sposób przeżywania i wyrażania naszej wiary.

    .:: zobacz zdjęcia ::.