1 grudnia 2012

  • Dzisiaj o godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika, Metropolity Przemyskiego koncelebrowana z licznie zgromadzonymi kapłanami. Ksiądz Arcybiskup  na tej bardzo podniosłej uroczystości konsekrował nowy ołtarz w naszej świątyni. Jest to uwieńczenie przeżywanego Jubileuszu 100-lecia poświęcenia kościoła.Liturgia konsekracji ołtarza jest bardzo bogata w różne znaki. Przeżywane przez nas obrzędy były stopniowym odsłanianiem misterium obecności Boga  w liturgii. Przez akt konsekracji nowy ołtarz stał się na zawsze miejscem sprawowania Ofiary Mszy Świętej. W czasie procesji wejścia Ksiądz Proboszcz wniósł uroczyście relikwie Męczenników – Świętego Stanisława Biskupa oraz Świętego Walentego, które podczas obrzędu zostały umieszczone w mensie ołtarzowej. Nowy ołtarz został poświęcony Panu Bogu. Jest on darem całej naszej parafii za który składamy szczere Bóg zapłać. Dziękujemy również osobom, które zaangażowały się w przygotowanie bliższe i dalsze dzisiejszej uroczystości; Kręgom Domowego Kościoła, scholii młodzieżowej, lektorom i ministrantom oraz wszystkim ludziom dobrego serca. Bóg zapłać.

    .:: zobacz zdjęcia ::.