Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedz. Adwentu 2012

2.

Jutro Wigilia Bożego Narodzenia
Msza święta tylko rano o godzinie 7:00

Wieczorem zasiadamy w gronie rodziny i najbliższych do wieczerzy wigilijnej.
W rodzinie katolickiej wigilię rozpoczynamy modlitwą, czytaniem Pisma świętego
z Ewangelii świętego Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa i śpiewaniu kolęd.

W czasie wigilii w naszych domach nie podajemy alkoholu.
Kościół zachęca do powstrzymania się od pokarmów mięsnych

• O północy Pasterka – uroczysta Msza święta upamiętniająca Narodziny Chrystusa

– 1/2 składki na Fundusz Ochrony Życia

3.

Wtorek 25 grudnia – Uroczystość Bożego Narodzenia

Msze święte o godzinie 7:30 9:00 11:00 16:00

W Bożę Narodzenie w Roku Wiary w naszej Archidiecezji w każdym kościele można zyskać odpust zupełny

4.

26 grudnia w środę Święto Świętego Szczepana

· Msze święte jak w każdą niedzielę – błogosławieństwo owsa na mszach do południa

· Taca na WSD

5.

We czwartek świętego Jana Apostoła i Ewangelisty

· Msza święta o godz. 17:00 – błogosławieństwo wina

· W pozostałe dni tygodnia msze o godz. 7:00 i 17:00

6.

Za tydzień Święto Świętej Rodziny

· Na sumie Msza święta w intencji małżeństw naszej parafii

Razem z Domowym Kościołem zapraszamy Złotych i Srebrnych Jubilatów Małżeńskich, oraz wszystkie małżeństwa, które chciałyby pomodlić się za siebie i za swoje rodziny.

7.

Dzisiaj Różaniec przed sumą prowadzi róża św. Marty

W Boże Narodzenie Akcja Katolicka

Na Św. Szczepana róża św. Marii Magdaleny

Za tydzień Domowy Kościół

8.

Dzisiaj po każdej mszy św. młodzi z Ruchu Apostolstwa Młodzieży będą rozdawać kartki świąteczne z życzeniami dla każdej rodziny parafii. Chcą w ten sposób podziękować za dobro, które otrzymują od parafian przez zakup zniczy i kalendarzy.

Będą również rozprowadzać gazetkę „Echo Parafialne”, w której możemy przeczytać o zwyczajach bożonarodzeniowych, o tradycji wina św. Jana, o uroczystości Trzech Króli. Jest również kącik poświęcony ministrantom, a dla dzieci krzyżówka. W dodatku gazetki jest statystyka chrztów, pogrzebów i ślubów za Rok 2012. Dobrowolne ofiary posłużą młodzieży do dalszej jej działalności.

Również będą sprzedawane płyty z kolędami w cenie 15 złotych zespołu, w którym występuje nasz rodak ksiądz Tomasz Dziob. Koncert tego zespołu odbędzie się w naszej parafii 13 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury.

9.

Dziękuję za sprzątanie kościoła: Różycki Adam, Kuczek Maria, Śliwa Jan, Majkut Anna i Łukasz, Miś Kinga i Dawid, Sarzyńska Zofia, Półtorak Maria

W tym tygodniu prosimy Panie z numerów domów 791 do 800

– sobota godz. 8:00