23 grudnia 2012

  • Do naszego kościoła parafialnego trafiło Betlejemskie Światło Pokoju. Podczas dzisiejszej Mszy św. o godzinie 9.00, uczestniczyli przedstawiciele Hufca ZHP działającego w naszej parafii. Betlejemski ogień przywieźli z Krakowa, wcześniej został on przekazany do naszej Ojczyzny przez słowackich skautów. Coroczna akcja przekazywania symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem ma już w Polsce tradycję ponad 20 lat. Ogień, gdy jest podzielony i rozdany, nie traci na wielkości i intensywności, lecz przeciwnie – daje coraz więcej światła i ciepła. Niech zewnętrzny znak roznoszenia rozpalonego w Betlejemskiej Grocie światła zawsze idzie w parze z postawą ludzkiej życzliwości, dobrym słowem i uśmiechem, ale i z odwagą głoszenia prawdy, że prawdziwe źródło pokoju człowiek znajduje w Jezusie Chrystusie. Symboliczny ogień można odpalać w świątyni  codziennie przed i po Mszy świętej.

    Dzisiaj również po każdej mszy św. młodzi z Ruchu Apostolstwa Młodzieży rozdawali kartki świąteczne z życzeniami dla każdej rodziny parafii. Chcą w ten sposób podziękować za dobro, które otrzymują od parafian przez zakup zniczy i kalendarzy.

    Rozprowadzana była również gazetka „Echo Parafialne”, w której możemy przeczytać o zwyczajach bożonarodzeniowych, o tradycji wina św. Jana, o uroczystości Trzech Króli. Jest również kącik poświęcony ministrantom, a dla dzieci krzyżówka. W dodatku gazetki jest statystyka chrztów, pogrzebów i ślubów za rok 2012.

    Rozprowadzane były płyty z kolędami zespołu „Redemisti Melange”, w którym występuje nasz rodak ksiądz Tomasz Dziob. Koncert tego zespołu odbędzie się w naszej parafii 13 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury.

    .:: zobacz zdjęcia ::.

  • Podczas sumy do wspólnoty kościoła przez sakrament chrztu św. włączeni zostali; Kamila Burek, Krzysztof Ślesiński.