28 marca 2013

• Ministranci i lektorzy oraz młodzież z Ruchu Apostolstwa Młodzieży uczestniczyła o godz. 10.00 w Archikatedrze Przemyskiej w Mszy św. Krzyżma. Eucharystii przewodniczył ksiądz Arcybiskup Józef Michalik. Była to również doroczna pielgrzymka do Archikatedry Liturgicznej Służby Ołtarza.

• Wielki Czwartek – w ten dzień otaczamy ołtarz Chrystusa by sprawować pamiątkę Wieczerzy Pana. Świętujemy dziś przede wszystkim ustanowienie Najświętszej Eucharystii, Sakramentu kapłaństwa oraz Chrystusowego nakazu miłości braterskiej. Podczas liturgii Wielkiego Czwartku wspólnoty parafialne złożyły życzenia kapłanom posługującym w naszej parafii. Ten dzień rozpoczął naszą adorację Triduum Paschalnego w ciemnicy.