15 sierpnia 2013

  • Dzisiaj przeżywaliśmy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. zostały poświęcone zioła i kwiaty. Podczas uroczystej sumy koncelebrowanej przez kapłanów naszej parafii pod przewodnictewm ks. proboszcza, przeżywaliśmy "Dożynki", kazanie okolicznościowe wygłosił ks. Jacek a obstawę Liturgii Panie i Panowie ze Stowarzyszenia Folusz. Wieniec żniwny,  został przygotowany przez  Stowarzyszenie Miłośników Folkloru Wsi Leżajskiej 'FOLUSZ'  i Gminny Ośrodek Kultury. Podczas tej Mszy św. uczestniczyli również pielgrzymi kalwaryjscy, którzy przybyli z Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego.
  • Dziękczynienie za plony naszej ziemi zostanie przedłużone na występy i zabawy przygotowane przez GOK i Folusz. Odbywać się będą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej.