4-5 sierpnia 2014 r.

W dniach od 4 do 5 sierpnia gościliśmy gości z Włoch. Do naszej parafii przyjechała grupa młodzieży z Modeny – miasta, gdzie pracuje nasz rodak ks. Damian Piziak. Młodzi wraz z ks. Damianem i opiekunami przyjechali na parking k. kościoła w poniedziałek o 16:00. Następnie rodziny przyjmujące gości odebrały Włochów i zgodnie z polską tradycją życzliwie podjęły w swoich domach. O 18:00 została odprawiona wspólna Msza Święta w którą bardzo aktywnie włączyli się Włosi. Po Eucharystii przejechaliśmy autokarem na orlik, by tam rozegrać towarzyski mecz międzynarodowy. Kierując się zasadą gościnności, nasi zawodnicy pozwolili wygrać przybyłej drużynie. Na koniec ks. Proboszcz wręczył nagrody obu drużynom. Po rozgrywkach wszyscy zainteresowani udali się do Domu parafialnego, by tam kontynuować wspólną zabawę przy ognisku i tańcach. Ok. 23:00 wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek. We wtorek o godz. 8:00 gości wyruszyli w podróż powrotną. Dziękujemy wszystkim, osobom, które pomogły zorganizować czas dla miłych gości, a szczególnie rodzinom, które przyjęły Włochów. Bóg zapłać! 

                                                     .::zobacz zdjęcia::.