Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W niedzielę 20 listopada obchodziliśmy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. W tym roku z racji zakończenia Roku Miłosierdzia i obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski po każdej Mszy Świętej miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00 do grona ministrantów zostało włączonych dziesięciu chłopców z klas III. Tradycyjnie podczas Mszy Świętej o godzinie 11.00 swoje święto patronalne przeżywała Akcja Katolicka. W godzinach popołudniowych młodzież z klas III gimnazjum rozpoczęła swoje rekolekcje przed bierzmowaniem. Prowadził je ks. Krzysztof Bieńczak, a miejscem ćwiczeń duchownych stał się dom rekolekcyjny KSM "Nadzieja" w Dubiecku.