75 Rocznica Pacyfikacji Wsi Giedlarowa

W niedzielę 6 maja 2018 roku,  odbyły się uroczystości związane z 75 Rocznicą Pacyfikacji Wsi /7 maja 1943 roku/ Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą odprawioną przy zabytkowej kapliczce na Półtorakch w pobliżu rozstrzelania mieszkańców Giedlarowej przez Niemców w 1943 roku.

Mszy świętej przewodniczył ks. Proboszcz wraz z Ks. Kanonikiem Zbigniewem Nowakiem oraz kapłanami Rodakami z Giedlarowej: Ks. Kanonikiem Antonim Pawulem, ks. Pawłem Dziob i ks. Sebastianem Kulą.

W uroczystościach uczestniczyły władze Gminy Leżajsk z Wójtem Gminy Krzysztofem Sobejko, Radni Gminy i władze lokalne. Udział Plutonu  20 Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego z Wierzawic uświetnił uroczystości. Po Mszy świętej, pod pomnikiem upamiętniającym Ofiary Pacyfikacji odbył się Apel Poległych z salwą honorową, modlitwą  i złożeniem wieńców przez delegacje.

Dalsza część uroczystości odbyła się GOK w Giedlarowej.