Poświęcenie Pomnika Niepodległości 29.09.2018

POMNIK NIEPODLEGŁOŚCI

Dzisiaj w dniu odpustu Parafialnego z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości został poświęcony Pomnik upamiętniający mieszkańców Giedlarowej, którzy zginęli w czasie I i II wojny światowej

Pomnik ten  został wykonany w 50 – rocznicę Odzyskania  Niepodległości – za ks. Prałata Marcina Tunię, ale obecnie wymagał kapitalnego remontu. Dlatego  w  duchu wdzięczności za 100-lecie odzyskania Niepodległości został na nowo odbudowany dzięki pomocy Gminy Leżajsk, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Giedlarowej,  Radnym i Panu Sołtysowi.

Po sumie odpustowej, przy pomniku w duchu religijno – patriotycznym przeżyliśmy chwile Apelu Poległych, występów uczniów naszej szkoły oraz okolicznościowych przemówień. Modlitwę za poległych poprowadził ks. podpułkownik Stanisław Błądek. Uroczystego poświęcenia pomnika dokonał ks. prałat Marek Cisek – Dziekan Leżajski przy licznym udziale kapłanów, przedstawicieli władz centralnych, władz lokalnych oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Giedlarowej i okolic.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.

ks. Proboszcz