10 – lecie powstania Domowego Kościoła w Giedlarowej

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku obchodziliśmy 10 rocznicę powstania w naszej Parafii Domowego Kościoła. W styczniu 2009 roku z inicjatywy ówczesnego Proboszcza ks. Zbigniewa Nowaka i ks. Wikariusza Jacka Zarzycznego powstał pierwszy krąg Domowego Kościoła pod wezwaniem „Św. Michała Archanioła” skupiający sześć rodzin. Z racji tej rocznicy o godz. 16-tej została odprawiona Msza Św. dziękczynna, którą koncelebrowali: ks. Proboszcz Jan Balicki, ks. Jacek Zarzyczny i ks. Jakub Wielgos. Dziękczynienie do Boga za 10 lat istnienia Domowego Kościoła w naszej parafii zanosili członkowie DK z Giedlarowej wraz z rodzinami oraz pary pilotujące Kręgi DK wraz z Parą Rejonową Rejonu Leżajsk.

Po uroczystej Eucharystii w Domu Parafialnym odbyła się Agapa podczas której podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie z racji rocznicy serdeczne życzenia. Czas ten natchnął nas też do wielu wspomnień – każdy z małżonków wspominał jak wyglądało jego wstąpienie do Domowego Kościoła.

Pragniemy tworzyć wspólnoty rodzinne, będące szansą dla wszechstronnego rozwoju człowieka – jego wzrastania w Bogu, poznawania prawdy o sobie samym oraz uczenia się miłości.

Chcemy zakończyć słowami ks. Blachnickiego

„Oto wspaniała droga, którą ukazuje nam dzisiaj Chrystus Sługa – droga do Ojca
w posłuszeństwie i droga do wszystkich ludzi, naszych braci, w służbie oddania siebie. Niechaj Chrystus Sługa porwie nas wszystkich na tę wspaniałą królewską drogę, abyśmy odnaleźli prawdziwą wolność i prawdziwą radość w zjednoczeniu z Nim”.

Na zakończenie pragniemy podziękować wszystkim Kapłanom, którzy na przestrzeni tych 10 lat opiekowali się Kręgami Domowego Kościoła w naszej Parafii.

Ufamy, że Pan pobłogosławi nasz wysiłek i przymnoży małżeństw chętnych do kroczenia drogą Domowego Kościoła.

Marek Polański