2019 – 29 września – Odpust na Michała

W tym roku w niedzielę przeżyliśmy doroczną Uroczystość Parafialną „Odpust na Michała” – Patrona naszego Kościoła i naszej Parafii od 6 wieków.

Uroczystą sumę odpustową celebrowało kilku kapłanów, której przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił ojciec dr Kazimierz Szymczycha – Sekretarz Episkopatu Polski ds Misji.

W uroczystej sumie odpustowej i procesji nasza Parafia dziękowała Panu Bogu za wielkiego Patrona i opiekę nad nami.

Drugą częścią uroczystości ” Na Michała” były występy kulturalno-rozrywkowe przegotowane przez Gminny Ośrodek Kultury na parkingu koło kościoła.

Dziękuję wszystkim za dar wspólnej modlitwy, dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się uczczenia św. Michała. Dziękuję  organizatorom ” Jarmarku na Michała” oraz uczestnikom tych uroczystości z Polski i z Ukrainy.

zobacz zdjęcia w galerii