Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 5 kwietnia 2020

na Niedzielę Palmową

5 kwietnia 2020

1.         Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa

●         Poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych

●         Po sumie odśpiewamy Gorzkie Żale

●         Dzisiaj 1 niedziela miesiąca – zmiany tajemnic nie będzie – prosimy odmawiać te tajemnice, które mieliście w poprzednim miesiącu /nie wymieniać tajemnic między sobą/

●          Dzisiejsza składka jest na WSD w Przemyślu

●         Dzisiaj będzie można przyjąć Pana Jezusa w komunii świętej o godz. 10:15  10:30 10:45   15:15   15:30   15:45.

●           Zapraszamy po 5 ludzi, gdy jedni wyjdą to drudzy wchodzą.

2.         Msze święte w tygodniu godz. 7:00 i 18:00

Ze względu na przepisy sanitarne w kościele może być na nabożeństwie do 5 osób. Prosimy, aby przychodzili tylko ci, którzy mają zamówioną intencję mszalną.

3.       Wielka Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy godz. 18:00
4.       Dzisiaj różaniec przed sumą prowadzi Domowy Kościół
5.         Dziękuję za sprzątanie kościoła: Giża Agata, Juśko Zofia i Bogusław, Świąder Beata

W tym tygodniu prosimy Parafian z numerów domów 201 do 220

– Wielka Sobota po wieczornej mszy świętej /około 20:30/

Zachęcamy do łączności modlitewnej z naszym kościołem.

Wszystkie nabożeństwa są transmitowane przez internet.

Na głównej stronie Parafialnej jest link do oglądania Mszy świętej.

ŚWIĘTE DNI PASCHY – 2020

Ze względu na przepisy sanitarne w czwartek, piątek i w sobotę w kościele będą tylko ci, którzy posługują w Liturgii.

Innych prosimy o włączenie się w nabożeństwa w naszym kościele poprzez internet. Wszystkie nabożeństwa będą transmitowane przez internet.

1.          Wielki Czwartek

Rozpoczynamy w Kościele Triduum Paschalne – Święte Dni Męki Śmierci  i Zmartwychwstania Pana Jezusa

·         Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00

·         Godz. 20:30 – Nabożeństwo

2.          WIELKI  PIĄTEK – Dzień Męki i Śmierci Jezusa

Nabożeństwa:

●         godz. 15:00 –  Droga Krzyżowa i Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – rozpoczyna nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia

●         godz. 18:00 – NABOŻEŃSTWO  MĘKI  PAŃSKIEJ – uczestniczą tylko ci, którzy są do obsługi Liturgii

●         wystawienie Pana Jezusa w Bożym Grobie

●         godz. 20:30 – Gorzkie Żale

●         Nie będzie adoracji wieczorem przy Bożym Grobie

W Wielki Piątek w całym Kościele nie odprawia się Mszy świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy.  Wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go.  Należy jednak zatroszczyć się o to, ażeby również ci, którzy nie są jeszcze zobowiązani prawem byli wprowadzani w autentycznego ducha postu.

3.          WIELKA  SOBOTA

Adoracja przy Bożym Grobie od godziny 9:00 do 19:00

Podczas adoracji w kościele nie może być więcej jak 5 osób.

Nie będzie ucałowania Krzyża świętego.

LITURGIA  WIELKIEJ  SOBOTY o godz. 19:00

·         Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego

4.          UROCZYSTOŚĆ  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

– godz. 6:00  – Rezurekcja

·         Msze święte – godz. 9:00  11:00   16:00

5.          Poniedziałek Wielkanocny

·         Msze o godzinie  7:30   9:00   11:00  16:00

Między czasie mogą się zmienić przepisy sanitarne, proszę słuchać komunikatów odpowiednich władz państwowych. My też będziemy ogłaszać, jeśli nastąpią zmiany i w zależności do zmian sanitarnych będziemy dostosowywać nabożeństwa.