Ogłoszenia na 30 Niedzielę Zwykłą  25 października 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

na 30 Niedzielę Zwykłą

 25 października 2020

1.    Dzisiaj – Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego

Dodatkowa msza święta o godz. 10:00

·         Godz. 15: 30 – Nabożeństwo różańcowe i msza święta

·         W dniu dzisiejszym dziękujemy Panu Bogu za naszą świątynię i modlimy się za wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła /Dzisiaj zmiana czasu/

2.      Nabożeństwa w tygodniu o godzinie 7:00 i 17:00

W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych

Zachęcamy do spowiedzi. Spowiadamy codziennie przed mszą świętą

3.    W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19:00
4.      Za tydzień Uroczystość Wszystkich Świętych

Msze święte w kościele o godz. 7:30   9:00  10:00   11:00

·         Godz.14:00 – Msza święta w kaplicy cmentarnej

·         W tym roku ze względu na przepisy sanitarne procesji nie będzie, natomiast o godz. 15:00 kapłani i asysta przy krzyżu misyjnym odmówimy modlitwy za zmarłych. Wszystkich, którzy będą w tym czasie na cmentarzu prosimy, by pozostali przy grobach swoich bliskich i w ten sposób włączali się w modlitwę.

·         Przy cmentarzu przy bramie cmentarnej będzie puszka – składane ofiary są na utrzymanie cmentarza – dziękujemy za ofiary.

·         Warto wiedzieć, że za wywóz śmieci /z kontenera/ w tym roku już zapłaciliśmy ponad 5 tysięcy zł. Myślę, że jeszcze do końca tego roku trzeba będzie zapłacić około 2 tysiące zł. Wywiezienie śmieci z jednego kontenera to koszt około 450 zł.

5.      W tym roku przez cały miesiąc listopad można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych. Warunki zyskania odpustu:

spowiedź, Komunia święta w każdy dzień, wyzbycie się przywiązanie do grzechu, nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie tam modlitwy: Ojcze nasz… Wierzę w Boga…oraz modlitwy za zmarłych i modlitwy w intencjach Ojca Świętego.

6.      Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w „WYPOMINKACH” – WYPOMINKI czytamy codziennie podczas wieczornej Mszy świętej
7.      Dziękujemy Panom /murarzom i pomocnikom/, którzy wczoraj pracowali przy kościele. Wszystkim. Bóg zapłać.
8.      Dziękuję za sprzątanie kościoła: Dziurzyńska Renata, Gut Lucjan, Kucek Anna, Leszczak Magdalena, Śliwa Janina

W tym tygodniu prosimy mieszkańców z numerów 501 do 510

9.      Bardzo prosimy o zadbanie o czystość na cmentarzu. Śmieci prosimy wrzucać do kontenera, chyba, że w danej chwili jest pełny, to w takim wypadku położyć koło kontenera.