Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopad 2020

Ogłoszenia duszpasterskie

na 31 Niedzielę Zwykłą

Uroczystość Wszystkich Świętych

  1 listopad 2020

1.      Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych

Msze święte w kościele o godz. 7:30  9:00 10:00 11:00 i 14:00

/Godz.14:00 – Msza święta w kościele/  Nie będzie procesji żałobnej

/sobota, niedziela – dzisiejsza  i poniedziałek cmentarze są pozamykane ze względu na pandemię choroby- rozporządzenie władzy./

2.      Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze święte jutro w kościele o  godz. 7:00  9:00 i 17:00
3.    Nabożeństwa w tygodniu o godzinie 7:00 i 17:00
4.       W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, /wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych/, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego
5.      W tym tygodniu 1 Czwartek, 1 Piątek i 1 Sobota miesiąca.

W czwartek adoracja od 16:30 W piątek cotygodniowa adoracja do godz. 19:00

6.      W piątek nie będzie odwiedzin chorych /w razie potrzeby proszę skontaktować się z ks. Jakubem/
7.      Przez cały miesiąc listopad będziemy modlić się za zmarłych polecanych w „WYPOMINKACH” WYPOMINKI czytamy codziennie podczas wieczornej Mszy świętej
8.      Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych

Msze święte godz. 7:30  9:00 10:00 11:00   16:00

·         Godz. 15:30 – Nabożeństwo różańcowe

9.      Dziękuję za sprzątanie kościoła: Daź Irena, Daź Maria, Gut Henryk, Śliwa Maria, Półtorak Teresa

W tym tygodniu prosimy mieszkańców z numerów 511 do 520

10.   Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe /na dzień dzisiejszy, aby wypłacić prace za remont wieży brakuje około 10 000 zł/