Nowy Krzyż na więżę małą kościoła /sygnaturkę/

W dniu 7 listopada w 1 sobotę miesiąca, poświęconą Niepokalanemu  Sercu Najświętszej Maryi Panny Ks. Proboszcz poświęcił nowy Krzyż, który będzie zwieńczył małą wieże kościoła -sygnaturkę.

Nowy Krzyż został ufundowany przez Rodzinę z Giedlarowej. Zastąpi on stary Krzyż, który był w tym miejscu od 1912 roku. Stary Krzyż, który był już skorodowany  wichura 29 czerwca w Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła zniszczyła.

Nowy Krzyż został wykonany ze stali nierdzewnej o takich samych wymiarach jak poprzedni -/wysokość 260 cm./ Kula, która jest pod Krzyżem jest ta sama, ale została odnowiona i pozłocona /złoto ofiarowali parafianie/

Bóg zapłać Rodzinie, która ufundowała Krzyż i wszystkim którzy ofiarowali złoto do pozłocenia kuli.

Dziękuję Panu Marianowi Śmiałkowi za odnowienie i konserwację dzwonu – sygnaturki, która wisiała i będzie wisieć na tej wieży kościoła.

Dziękuję także Panu Markowi Niemczykowi i Panom murarzom, którzy w ciągu ostatnich kilkunastu dni bezinteresownie wymurowali kwietniki przy kapliczkach koło kościoła. Wcześniej wymurowali nowe postumenty pod te kapliczki.

Wszystkim niech niech Pan Bóg stokrotnie wynagrodzi.