30 maja 2021 – niedziela – Dąb Katyński

30 maja 2021 – niedziela – Dąb Katyński

W niedzielę na sumie o godz. Była msza święta w intencji pomordowanych w Katyniu.    Mszy przewodniczył ks. Wiesław Suszyło – rodak Giedlarowski wraz z ks. Janem Balickim proboszczem.

Po mszy świętej wyszliśmy na Plac Wolności, który jest naprzeciw kościoła, gdzie został uroczyście posadzony „Dąb Katyński” i poświęcona tablica upamiętniająca to wydarzenie. Przy sadzeniu dębu była też wsypana ziemia przywieziona z Katynia przez grupę motocyklistów Rajdu Katyńskiego/dwóch z nich było na tej uroczystości/. W uroczystości wzięli udział: delegacja Szkoły Podstawowej wraz z pocztem sztandarowym Szkoły i Dyrekcją, Radni naszej Gminy. Uroczystość została przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury i przez Parafię.

Zdjęcia z uroczystości