Pielgrzymka Śladami Kardynała Wyszyńskiego Podlasie i Mazury 2021

BIURO TURYSTYCZNE KAISER TOUR

Michał Oberc

38-200 Jasło  ul. Chopina 22/5

                         Tel. +48 695 755 466  E-mail: b.t.kaisertour@gmail.com

www.kaisertour.pl NIP: 685 214 19 06

 

Pielgrzymka Śladami Kardynała Wyszyńskiego

Podlasie i Mazury

Termin – 1 – 3 października 2021 roku

Dzień I ().

Zbiórka uczestników o godz. 3.20. Wyjazd o godz.3.30. Przejazd do Kodnia – sanktuarium Matki Bożej z Guadelupe – efekt „błogosławionej winy Mikołaja Sapiehy. Msza Święta. Spacer do położonych w pobliżu Bugu pozostałości zamku rodowego Sapiehów. Przejazd do Pratulina. Zwiedzimy tutaj Sanktuarium Męczenników Podlaskich. Przejazd do Grabarki. Zobaczymy tutaj Świętą Górę Grabarkę – najważniejsze sanktuarium polskich prawosławnych. Przejazd do Supraśla – miasteczka znanego z Trylogii „U Pana Boga…” Zagłębimy się tutaj w kulturę prawosławia. Zwiedzimy Klasztor Prawosławny Zwiastowania Bogurodzicy. Przejazd do Białegostoku. Zwiedzanie miasta: Rynek, Katedra, Pałac Branickich zwany również Wersalem Podlasia (z zewnątrz) wraz z pięknymi ogrodami. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Białymstoku, gdzie znajdują się relikwie błogosławionego Ks. Michała Sopoćko. Przejazd na nocleg w okolicach Białegostoku. Zakwaterowanie w hotelu.  Obiadokolacja.

Dzień 2. (.)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Świętej Wodzie – nazywanej „Polską Górą Krzyży” – modlitwa u stóp Obrazu Matki Bożej Bolesnej. Przejazd do Sokółki – miasteczka znanego z cudu eucharystycznego, który miał tutaj miejsce w 2008 r. Pamiątką po nim jest wystawiony w bocznej kaplicy relikwiarz z korporałem. Msza Święta. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim Szlakiem Papieskim do Studzienicznej – dziś części Augustowa, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położone pośród jezior Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Przejazd do Wigier. Zwiedzanie dawnego klasztoru kamedulskiego, w którym w 1999 r. zatrzymał się na wypoczynek papież Jan Paweł II. Przejazd na nocleg w okolicach Suwałk. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień 3 (.)

Śniadanie. Przejazd do Gierłoży. Zwiedzanie kompleksu kwatery Adolfa Hitlera „Wilczy Szaniec”. Przejazd do Świętej Lipki. Wizyta w jednym z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce słynącego z przepięknych koncertów organowych. Pokaz organów świętolipskich. Przejazd do Stoczka Klasztornego. W tutejszym klasztorze w okresie od 12 października 1953 do 6 października 1954 więziony był Kardynał Wyszyński. Zwiedzanie miejsc pamięci związanych z pobytem Stefana Wyszyńskiego. Msza Święta. Przejazd do Gietrzwałdu. Zobaczymy Sanktuarium upamiętniające jedyne na ziemiach polskich objawienia maryjne, w trakcie którego Maryja przemawiała w języku polskim. Obiadokolacja. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

Cena:  660 zł (cena skalkulowana dla grupy 45 osób płatnych)

Cena obejmuje:

 • 2 noclegi, 2 obiadokolacje, 2 śniadania
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Transport, opłaty drogowe, parkingi
 • Opieka pilota na całej trasie przejazdu
 • Przewodnicy: Klasztor w Supraślu, Klasztor w Wigrach, Kwatera w Wilczym Szańcu
 • System Tourguide dla każdego uczestnika
 • Ubezpiecznie NNW na kwotę 10 000 PLN
 • Składka na TFG i TFP
 • Bilety wstępu oraz wejściówki:
  • Klasztor w Supraślu
  • Rejs po Kanale Augustowskim
  • Klasztor w Wigrach
  • Wilczy Szaniec

Zapisy u Ks. Jakuba