ZAPROSZENIE – PIELGRZYMKA – POMORZE

Pielgrzymka na Pomorze

10-13.06.2022

Dzień I (10 CZERWIEC)

Zbiórka uczestników w Krościenku Wyżnym o godzinie 22.15 w dniu 25 maja. Wyjazd 22.30.  Zbiórka uczestników w Giedlarowej o godz. 23.30 Wyjazd o godz. 23.45 Przejazd do miejscowości Buczyniec. Rejs statkiem po Kanale Elbląskim na trasie Buczyniec – Elbląg. Atrakcjami rejsu są m.in. system 5 pochylni – jedno z najdoskonalszych urządzeń hydrotechnicznych, dzięki którym statek przesuwany jest po trawie, Jezioro Druzno, gdzie znajdować się miała legendarna osada Truso. Spacer po Starym Mieście w Elblągu. Msza Święta w Katedrze Św. Mikołaja, która jest równocześnie Sanktuarium Krzyża Świętego. Przejazd na nocleg w okolicach Gdańska. Zakwaterowanie  w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (11 CZERWIEC)

Śniadanie. Przejazd do Gdańska. Zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem lokalnym. W jego trakcie zobaczymy: Długi Targ, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Arsenał, Stary Żuraw, Kościół Mariacki, z którego wieży ukaże nam się panorama na miasto. Kościół Świętej Brygidy ze słynnym Bursztynowym Ołtarzem. Czas wolny na starym mieście. Przejazd do Stoczni Gdańskiej. Zobaczymy pomnik upamiętniający Grudzień 1970 oraz Bramę Stoczni Gdańskiej. Przejazd na zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej – gdzie w nowoczesnym sposób przedstawiono drogę do wojny oraz jej przebieg.. Przejazd na Westerplatte – spacer po miejscu, w którym rozpoczęła się II Wojna Światowa.  Przejazd do Oliwy. Msza Święta – prezentacja jednych z najsłynniejszych organów w Polsce. Przejazd do Sopotu. Spacer przez Plac Kuracyjny a także przez symbol miasta – sopockiego mola. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III (12 CZERWIEC)

Śniadanie. Przejazd do Wejherowa – często nazywanego „Kaszubską Jerozolimą”. Znajduje się najbardziej znane w tym regionie Polski Sanktuarium Maryjno – Pasyjne. Zwiedzanie Sanktuarium. Msza Święta. Spacer po Kalwarii.  Przejazd do Gdyni. Spacer po mieście, w trakcie którego zobaczymy Skwer Kościuszki, a także słynny żaglowiec „Dar Pomorza” oraz niszczyciel „ORP Błyskawica”. Następnie wsiądziemy na statek i odbędziemy rejs z Gdyni na Hel. Spacer do symbolicznego początku Polski. Czas wolny. Przejazd do Rozewia. Staniemy tutaj na najbardziej na północ wysuniętym skrawku Polski. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV (13 CZERWIEC)

Śniadanie. Przejazd do Malborka. Zwiedzanie zamku – stolicy Państwa Zakonu Krzyżackiego. Przejazd do Pelplina. Zwiedzanie wzniesionej przez Cystersów Katedry – jednego z najważniejszych zabytków gotyku na Pomorzu. Przejazd do Rywałdu Królewskiego. To tutaj, przy Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej znajduje się pierwsze miejsce odosobnienia kard. Wyszyńskiego, gdzie przebywał od 26 września do 12 października 1953 r. Zobaczymy celę, w której przetrzymywano Prymasa, na której ścianach zachowały się narysowane przez niego stacje drogi krzyżowej. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Rywałdzkiej. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolacje

Cena:  1190 zł (cena skalkulowana dla grupy 45 osób)

Cena obejmuje:

• 3 noclegi, 3 obiadokolacje, 3 śniadania
  • Obiad w drodze powrotnej
  • Transport, opłaty drogowe, parkingi
  • Opieka pilota na całej trasie przejazdu
  • Przewodnik w Gdańsku i Malborku
  • System Tourguide dla każdego uczestnika
  • Ubezpiecznie NNW na kwotę 10 000 PLN
  • Składka na TFG i TFP