Pielgrzymka do Włoch – zaproszenie

Pielgrzymka do Włoch

 7-16.10.2022

Dzień I

Podstawienie autokaru o godz.. 1.50. Wyjazd o godz. 2.00. Przejazd do Maria Taferl, jednego z najbardziej znanych Sanktuariów Maryjnych w Austrii, przepięknie położonego ponad Doliną Wachau. Msza Swięta. Przejazd do miasta Mozarta – Salzburga. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ogrodów Pałacu Mirabell –rezydencji biskupów Salzburga, następnie zobaczymy Dom Mozarta oraz Katedrę Św. Ruperta – patrona miasta i Kraju Salzburskiego.. Przejazd na nocleg w okolicach Kaprun. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie. Przejazd Gross Glockner Hochalpenstrasse. Najbardziej znana trasą wysokogórską w Austrii. Wjedziemy maksymalnie na wysokość 2502 m.n.p.m.. Zobaczymy słynny Lodowiec Pasterze, a także piękne wysokogórskie krajobrazy. Przejazd do Heiligenblutt – miejscowości, w której znajduje się malutki kościółek, w którym znajdują się relikwie cudu eucharystycznego z Konstantynopola. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Spiazzi. Jadąc w stronę granicy włoskiej zatrzymamy się przy Wodospadzie Jungfernsprung – możliwość krótkiego spaceru do podnóża wodospadu o łącznej wysokości 130 m. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III

Śniadanie. Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona, zawieszonego na skałach ponad Doliną Adygi. Msza Święta. Przejazd do Werony. Przejazd do  Padwy – nawiedzenie Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego. Msza Święta. Poza tym zobaczymy również Bazylikę Św. Justyny – największy kościół w Padwie, w którym złożone są szczątki Św. Łukasza Ewangelisty oraz Św. Macieja Apostoła.Przejazd na nocleg w okolicach Asyża.

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Asyżu – zwiedzanie miasta Św. Franciszka. Bazylika Św. Franciszka na Rajskim Wzgórzu – miejsce gdzie znajduje się grób świętego. Msza Św. Bazylika Św. Klary, w której zobaczyć można grób świętej, a także Krzyż z San Damiano, z którego Chrystus przemówił do Franciszka. Bazylika Matki Bożej Anielskiej kryjąca w sobie słynną Porcjunkulę, centrum ruchu Franciszkanskiego. Rivotorto, gdzie znajduje się bazylika kryjąca w sobie pierwsze domki franciszkanskie. Śniadanie. Przejazd do Nursji – miasta Św. Benedykta i Św. Scholastyki. Nawiedzenie Bazylii Św. Benedykta, stojącej na miejscu jego domu rodzinnego. Przejazd do Casci. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Rity.  Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd do Rzymu. Msza Święta przy grobie Św. Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Bazylika Św. Piotra. Zamek Anioła – czyli dawna Twierdza i więzienie papieskie. Piazza Navona – jeden z najsłynniejszych placów rzymskich, na którym znajduje się Fontanna Czterech Rzek. Panteon. Schody Hiszpańskie. Fontanna di Trevi. Piazza del Popolo. Następnie przejazd na Lateran, gdzie zobaczymy Święte Schody oraz Bazylikę Św. Jana na Lateranie. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

Dzień VI

Śniadanie. Przejazd do Castel Gandolfo – zobaczymy tutaj letnią rezydencję papieską (z zewnątrz). Przejazd do Tivoli, gdzie znajduje się Villa d’Este – słynąca ze wspaniałych ogrodów oraz fontann. Przejazd do Sanktuarium Mentorella położonego na wysokości 1020 m.n.p.m. w Górach Prenestyńskich. Było to jedno z ulubionych miejsc papieża Polaka na ziemi włoskiej. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

Dzień VII

Śniadanie. Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie Cmentarza Żołnierzy Polskich poległych w walkach o wzgórze. Klasztor na Monte Cassino – miejsce działalności oraz spoczynku Św. Benedykta z Nursji – twórcy reguły benedyktyńskiej. Przejazd do Pompei – miasta kompletnie zniszczonego przez Wezuwiusz w czasie erupcji z 79 r. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. To właśnie tutaj pracował jego założyciel bł. Bartłomiej Longo. Tu też powstała słynna nowenna pompejańska. Msza Święta, zwiedzanie bazyliki.  Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta położonego w cieniu Wezuwiusza. Pałac Królewski, Bazylika Świętego Jana, Zamek Jajeczny, Katedra Świętego Januarego. Na koniec odwiedzimy grób Księdza Dolindo. Przejazd na nocleg w okolicach Neapolu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VIII

Śniadanie. Przejazd do Pietrelciny – rodzinne miejscowości Ojca Pio. Spacer uliczkami miasteczka do domu rodzinnego Świętego. Zobaczymy również kościół, w którym został ochrzczony. Przejazd do Monte Sant Angelo – miejsca objawień Świętego Michała Archanioła. Msza Święta w grocie. Przejazd San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio – Kościół Antyczny, Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Muzeum – gdzie zobaczymy celę Ojca Pio, Kościół Ojca Pio. Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja

Dzień IX

Śniadanie. Msza Święta w San Giovanni Rotondo. Przejazd do Lanciano. Miejsca związanego z cudem eucharystycznym z VIII w. W relikwiarzu w ołtarzu głównym zobaczymy fragment ciała oraz zaschnięte grudki krwi Chrystusa. Przejazd do Manopello, gdzie zobaczymy „Święte oblicze”, czyli wizerunek Chrystusa zwany popularnie Chustą Świętej Weroniki. Przejazd na nocleg do Loreto. Obiadokolacja.

Dzień X

Msza Święta w Bazylice Loretańskiej. Następnie zwiedzanie Bazyliki słynącej z tego iż pod jej kopuła znajduje się domek Świętej Rodziny, w którym mieszkała ona w Nazarecie. Cmentarz żołnierzy polskich w Loreto. Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Przyjazd do Polski nad ranem następnego dnia.

Cena: 3120 zł + 135 EURO (dla 44 osób płatnych)

Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana dla grupy 45 osób płatnych przy max. kursie EUR 4.85 zł.

Cena zawiera:

 • 9 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach ***/****
 • 9 śniadań i obiadokolacji
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
 • Opieka pilota/przewodnika
 • Ubezpieczenie KL, NNW na kwotę 20 000 Euro
 • Obowiązkowa składka na TFG + TFP
 • System tourguide dla każdego uczestnika

W kwocie 135 EURO ujęto:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
  • Katedra w Salzburgu,
  • Trasa Grossglockner Hochalpenstrasse,
  • Bazylika Świętego Franiszka w Asyżu
  • Villa d’Este w Tivoli,
  • Zestaw słuchawkowy w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie
  • Obiad w drodze powrotnej,
  • Przewodnicy lokalni Salzburg, Asyż, Rzym, Neapol
  • Opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi

 

ZAPISY U KS. JAKUBA