17 kwietnia 2011 – Niedziela Palmowa

  • Młodzież uczestnicząca w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej w godzinach porannych wzięła udział w jutrzni (modlitwa brewiarzowa) oraz w spotkaniu w grupach dzielenia. Temat spotkania „Jan Paweł II – człowiekiem Komunii z Bogiem”. O godzinie 11.00 miał miejsce obrzęd poświęcenia palm, następnie procesja z palmami na rynek miasta Sanoka i tam odprawiona została Eucharystia pod przewodnictwem ksiądz Arcybiskup Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce; Słowo Boże głosił ksiądz Arcybiskup Józef Michalik, Przewodniczący KEP i Metropolita Przemyski. W Eucharystii uczestniczyli ksiądz biskup Adam Szal i ksiądz Biskup Marian Rojek, wraz z obecnymi na spotkaniu kapłanami. W czasie Eucharystii został przekazany znak misji. Znakiem misji, w roku duszpasterskim, któremu przyświeca hasło w Komunii z Bogiem jest „Modlitewnik” z pacierzem katechizmowym (pacierz poszerzony zawierający 10 przykazań Bożych, 5 przykazań kościelnych, 7 sakramentów świętych i 6 prawd wiary). Każdy uczestnik otrzymał dwa egzemplarze „modlitewnika” – jeden, jako osobisty przewodnik na drodze do nieba, a drugi – z zadaniem apostolskim – aby podarować go swojej koleżance/koledze wraz z zachętą do systematycznego odmawiania, aby w ten sposób przypomnieć i stworzyć podstawy wiedzy religijnej, bez której nie ma właściwej formacji. Miejscem następnego spotkania młodych w 2012 roku będzie miasto Łańcut.

    .:: zobacz zdjęcia ::.

  • Niedziela Palmowa – uroczystym wjazdem Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień w naszej parafii. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych. Podczas Mszy św. zostały poświęcone palmy jak również odczytana Męka Pańska wg. św. Mateusz. Mękę odczytali bracia z Domowego Kościoła: p. Jan Krówka, p. Marek Polański, p. Roman Repetowski, p. Tadeusz Rup, p. Tadeusz Helit, p. Marian Śmiałek.

    Czytania Męki Pańskiej: 
    .:: zobacz zdjęcia ::.