29 września 2012

 • Dzisiaj przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła, połączoną z Jubileuszem 100 – lecia poświęcenia kościoła. W pięknie odnowionej świątyni Najświętszą Ofiarę sprawowało ponad 30 kapłanów pod przewodnictwem księdza prałata Bartosza Rajnowskiego, Kanclerza Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, który również wygłosił do licznie zgromadzonych wiernych Słowo Boże.
  Jubileuszowi towarzyszyło wiele innych atrakcji kulturalnych w wykonaniu profesjonalnych artystów, zespołów
  dzieci z przedszkola i młodzieży z Zespołu Szkół w Giedlarowej. Szczególnymi gośćmi spotkania byli Państwo Aleksandra i Mariusz Drzewiccy oraz Pan Łukasz Błaszczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi – artyści światowej sławy, zespół ,,Animato”, kwartet smyczkowy z wokalistą, kapela „Brzózanie”,schola parafialna z naszej parafii, zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”, zespół „Meritum” z MCK w Leżajsku oraz zespół taneczny „Maraton Boogie”. Odbył się również pokaz sekcji karate działającej w naszej miejscowości i musztry paradnej Turków z Giedlarowej. O godzinie 20.00 została wylosowana nagroda, którą był rower ufundowany przez księdza proboszcza Jana Balickiego. Szczęśliwcem okazał się sześcioletni Szymon Miś z Giedlarowej. Gratulujemy! O godzinie 21.30 przy licznie zgromadzonej widowni wystąpił zespół „SIEWCY LEDNICY”, który znany jest nie tylko w Europie lecz na całym świecie. Po tym koncercie odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich, której przegrywał zespół „Medium”. Podczas tego dnia była możliwość; wpisania się do księgi jubileuszowej, zwiedzenia kościoła, oglądnięcia pokazów jazy konnej, możliwość przejażdżki na koniu, zwiedzenie mini ZOO,  jak również wiele atrakcji dla dzieci, którymi były zjeżdżalnie, samochody, gadżety i inne atrakcje.W piękny sposób za co dziękujemy została przedstawia prezentacja historii budowy kościoła, którą zaprezentował Pan prof. Bogdan Pempuś. Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólną modlitwę i zabawę. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przebieg uroczystości.

  .:: zobacz zdjęcia cz.1 ::.

  .:: zobacz zdjęcia cz.2 ::.

  .:: zobacz zdjęcia cz.3 ::.

  .:: zobacz zdjęcia cz.4 ::.