27 września 2013 r.

Dziś na spotkaniu starszej grupy RAM-u gościliśmy ks. Rafała Szykułę, wikariusza z parafii pw. św. Michała Archanioła w Łańcucie. Szanowny gość wygłosił konferencję na temat: "Współczesne zagrożenia duchowe". Ks. Rafał zaznaczył, że każdy katolik ma być świadomy działania w swoim życiu konkretnej osoby złego ducha – szatana. Nie można jednak dopatrywać się obecności diabła na każdym kroku. Wtedy on zaczyna nas straszyć i wzbudzać lęki. Następnie ks. Szykuła scharakteryzował znaki okultystyczne i pokazał przestrzenie świata telewizji, mody, a nawet zabawek dla dzieci przez które człowiek może wplątać się w sieci złego. W chwilach pokus i wyraźnego działania szatana, z wiarą módlmy się do naszego wielkiego Partona, który pełen Bożej siły depcze diabła swoimi stopami…

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce,

a przeciw niegodziwości
i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy!
A Ty wodzu niebieskich zastępów,
szatana i inne złe duchy,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą,
Mocą Bożą strąć do piekła.

Amen.