2 lutego 2015 r.

Kolejny dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy na Polu Pasterzy, gdzie Aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. W jednej z pasterskich grot została odprawiona Msza Święta. Następnie odwiedziliśmy sierociniec prowadzony przez polskie siostry zakonne i udaliśmy się do Bazyliki Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Zbawiciele i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Niesamowitym przeżyciem było zaśpiewanie w tym miejscu kolędy „Bóg się rodzi”. Później zwiedziliśmy tzw. Grotę Mleczną, gdzie Maryja karmiła Dziecię, oraz Grotę św. Hieronima, w której święty rozważał teksty Pisma Świętego. 

                                                               .::zobacz zdjęcia 1::.

                                                               .::zobacz zdjęcia 2::.

                                                               .::zobacz zdjęcia 3::.