1 lutego 2015 r.

Drugi dzień pielgrzymki do Ziemi Świętej przywitał nas przepięknym wschodem słońca. O godz. 7:30 zjedliśmy śniadanie, podziwiając okoliczną panoramę i o 8:00 udaliśmy się na zwiedzanie świętych miejsc. Na początku udaliśmy się na Górę Oliwną, gdzie mogliśmy się zachwycać panoramicznym widokiem na Wzgórze Świątynne i mury Starego Miasta. Następnie, schodząc w dół przeszliśmy placem, którym Pan Jezus przejeżdżał na osiołku w „Niedzielę Palmową”. Kolejne kroki skierowaliśmy w stronę Ogrodu Oliwnego (Getsemani) – weszliśmy do kościoła w którym wg tradycji znajduje się kamień przy którym modlił się Jezus przed pojmaniem. Niezapomniane wrażenie zrobiła na nas świątynia prawosławna w której znajduje się grób w którym miało być złożone ciało Matki Bożej przed wniebowzięciem. Dalej udaliśmy się na Górę Syjon, gdzie weszliśmy do Wieczernika, gdzie Jezus ustanowił sakrament Eucharystii i kapłaństwa oraz gdzie nastąpiło zesłanie Ducha Świętego. Kolejnym ważnym miejscem była Ściana Płaczu i Muzeum Holokaustu. Na koniec odwiedziliśmy miejscowość Ein Karem, gdzie Maryja odwiedziła Elżbietę i gdzie narodził się Jan Chrzciciel. W kościele nawiedzenia została odprawiona Msza Święta. Ok. 18:00 wróciliśmy do hotelu. Warto dodać, że w tym dniu pełnym niesamowitych wrażeń, ogromnym walorem była przepiękna pogoda, w środku dnia ok. 25 st i bezchmurne niebo. Wielkie wrażanie robi na nas też pani przewodnik, która fantastycznie łączy wiedzę o Ziemi Świętej z wiarą i duchowością. Oby tak dalej!

                                                           .::zobacz zdjęcia cz. 1::.

                                                           .::zobacz zdjęcia cz. 2::.

                                                           .::zobacz zdjęcia cz. 3::.