4 lutego 2015 r.

Dzisiejszy dzień pod względem przeżyć duchowych okazał się najbardziej owocnym. Rozpoczęliśmy go w kościele Pater Noster, w miejscu, gdzie Jezus nauczył Apostołów modlitwy „Ojcze Nasz”. Później udaliśmy się do kościoła św. Anny i przed bramę, gdzie ukamienowano św. Szczepana. Tam przekroczyliśmy mury Starej Jerozolimy i weszliśmy na plac, na którym Piłat skazał Jezusa na śmierć. Również w tym miejscu została odprawiona Msza Święta. Kolejne godziny pobytu w Starej Jerozolimie związane były z odprawieniem nabożeństwa Drogi krzyżowej (trasą, którą podążał Jezus) oraz nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego. Zetkniecie się ze skałami Golgoty oraz płytą Grobu Chrystusa pozostaną naszej pamięci do końca życia. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba przeżyć. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy w dniu dzisiejszym był kościół postawiony w miejscu, w którym Piotr zaparł się Jezusa. 

                                                            .::zobacz zdjęcia 1::.

                                                             .::zobacz zdjęcia 2::.